مقاله ها

گروه‌های تروریستی تاکنون جوابی برای آزادی مرزبانان نداده‌اند/ مرزبانان در سلامت کامل هستند


گروه‌های تروریستی تاکنون جوابی برای آزادی مرزبانان نداده‌اند/ مرزبانان در سلامت کامل هستند


گروه استان‌ها ــ فرمانده مرزبانی ناجا در پاسخ به سؤال تسنیم که برای آزادی گروگان‌های ایرانی در پاکستان چه اقداماتی شده گفت: تعدادی از همکاران در اسارت گروه‌های تروریستی هستند اما برای آزادی آنها تاکنون جوابی از گروه‌های تروریستی دریافت نشده است

 

آخرین خبر : سردار قاسم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به اینکه ایران با کشور پاکستان حدود یک‌هزار کیلومتر مرز خشکی دارد اظهار داشت: در یک سال گذشته اقدامات و تعامل خوبی با کشور پاکستان در سطوح مختلف برقرار شده ولی در منطقه بلوچستان پاکستان ناامنی‌هایی وجود دارد که مشکلاتی برای پاکستان ایجاد کرده است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اشرافیات دولت پاکستان  در منطقه بلوچستان پاکستان ضعیف است تصریح کرد: بخشی از کسانی و گروه‌هایی که در ایران اسلامی دچار جرم شده و تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار دارند در منطقه بلوچستان پاکستان سکنی گزیده‌اند که اشرافیات دولت پاکستان در این منطقه ضعیف است.

وی با ابراز اینکه صحبت‌هایی با دولت پاکستان برای اشرافیت به منطقه بلوچستان پاکستان شده است گفت: دولت و مسئولان حوزه مرزی، امنیتی پاکستان قول داده‌اند که اقداماتی برای اشرافیات در منطقه بلوچستان پاکستان داشته باشند.

سردار رضایی برخورد با گروه‌های مخل روابط دو کشور ایران و پاکستان را از تأکیدات دو کشور دانست و گفت: ما خوشبین هستیم به اقدامات مسئولان مرتبط دولت پاکستان که اقدامات خوبی شروع کرده‌اند از جمله اتفاقاتی که در مناطق مرزی ایجاد می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اظهار اینکه گروه‌های تروریستی در منطقه بلوچستان پاکستان به‌صورت دزدانه اقدام به آدم‌ربایی و ایجاد ناامنی می‌کنند تصریح کرد: این شرایط خوشایند دو کشور نیست ولی به‌سبب ضعفی که وجود دارد اکنون همکاران و همرزمانی که گروگان و اسیر گروه‌های تروریستی هستند آن اخباری که داریم هم ما و دستگاه‌های مختلف جمهوری اسلامی در حال پیگیری هستند و قول‌هایی که دولت پاکستان دادند ولی تا این لحظه اخباری که داریم الحمدلله سلامت هستند و مشکلی برای آنان پیش نیامده است.

وی با بیان اینکه "ما مانند خانواده‌های گروگان‌ها دغدغه داریم" اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم زودتر این اسیران را به وطن برگردانیم ولی هنوز جوابی از طریق گروه‌های تروریستی دریافت نشده است.

 

فرمانده مرزبانی ناجا با ابراز اینکه پیگیر آزادی گروگان‌های ایرانی ازسوی پاکستان شده است گفت: چون در خاک پاکستان این اتفاق رخ داده است ان‌شاءالله بتوانیم خبر خوشی را که آنها می‌دهند و وظیفه همسایگی را اجرا می‌کنند داشته باشیم.

سردار رضایی همچنین گفت: اگر در خاک ایران این اتفاق افتاده بود دنبال می‌شد ولی در راستای پروتکل‌های منعقدشده بین دو کشور ایران و پاکستان، چون این اتفاق در خاک پاکستان رخ داده آنها موظف هستند این مهم و مطالبه جدی ما را محقق کنند که ان‌شاءالله همکاران مرزبان به‌زودی به وطن برگردند.