جستجو

امروز

  • دوشنبه 29 مرداد 1397
  • الإثنين 9 ذو الحجة 1439
  • Monday 20 August 2018

فسادمسؤلین رابایدهوار کشید


 

 

 

 

 

  • رهبر معظم انقلاب : دشمنان نمی توانند به ملت ایران سیلی بزنند بلکه ملت به آنها سیلی خواهد زد.
  • سرلشکر جعفری : زمان آن رسیده که محاسبات غلط آمریکا را تصحیح کنیم
  • سردار سلامی : کوچکترین هدف ما موجودیت اسرائیل است
  • سردار سلامی : ایران خود را برای خطرناکترین سناریوهای تهدید آماده کرده است

پیشخوان

تبلیغات 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

آخرین خبرها

پنجره خبرها

خبرهای فرهنگی - ورزشی

خبرگزاری فارس: میوه‌ای لذیذ+ عکس

کامکواتمیوه‌ای لذیذ+ عکس

‌کامکوات درختچه‎ای مقاوم از خانواده مرکبات است که می‎توان آن را به راحتی در منزل نگهداری کرد، به همین دلیل به آن «میوه آپارتمانی» نیز می‌گویند.

 
 

به گزارش آخرین خبر و به نقل از خبرگزاری فارس از نیکشهر، کامکوات یکی از گونه‌های مورد مطالعه در کلکسیون مرکبات شهرستان نیکشهر است که به دلیل مصرف پایین آب و دو بار ثمر‌دهی، از سال آینده به منظور افزایش سطح زیر کشت نهال آن در بین کشاورزان نیکشهری توزیع خواهد شد و این میوه علاوه بر تازه‌خوری در تهیه سالاد ترشی و مربا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر در این زمینه می‌گوید: کامکوات یک میوه خوش طعم و از خانواده مرکبات است که اندازه و شکل آن شبیه میوه خرماست و منشا آن جنوب شرق چین است.

حبیب رئیسی افزود: بیشترین بهره‎برداری از این گونه به عنوان یک میوه لذیذ و استفاده از آن به عنوان یک گیاه و میوه تزیینی است.

وی ادامه داد: مصرف پایین آب و دو بار ثمردهی در طول سال از مزیت‎هایی است که جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر را ترغیب به ترویج و توسعه این محصول کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر بیان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان در سال آتی برای ترویج و توسعه این رقم از مرکبات اقدام به تامین نهال در بین باغداران مرکبات کار شهرستان خواهد کرد تا علاوه بر افزایش سطح زیر کشت این محصول با توجه به باردهی  مناسبی که دارد درآمد خوبی عاید کشاورزان و بهربرداران منطقه قرار گیرد.

وی گفت: پوست این میوه دارای روغن‎های ضروری بدن، آنتی اکسیدان و فیبر است و به همین منظور این میوه با پوست مصرف می‎شود و علاوه بر تازه خوری این میوه در تهیه سالاد ترشی و مربا نیز مورد استفاده قرار می‎گیرد.

رئیسی بیان کرد: کامکوات درختچه‎ای مقاوم از خانواده مرکبات است که می‎توان آن را به راحتی در منزل نگهداری کرد، به همین دلیل به آن «میوه آپارتمانی» نیز می‌گویند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسته: کشاورزی

چند رسانه ای

IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE


        پاسخ میثم مطیعی به هجمه‌های اخیر

 

پیوندهای مرتبط

     پایگاه روشنگری

تقدیم به سردار قاسم سلیمانی


 

مطالب بایگانی شده

ارتباط با ما

09161131381

گفت و شنود

کودک کشی آل سعود در یمن

از «شکردشت» تا «سوباتان»