براری: به روح مادرم دوپينگ نكردم!

سال قبل اسم من در ليست وادا بود. يعنی من هم جزو ورزشكاران بودم كه تست دوپينگ دادم ولی اسم من جزو آنهايی كه آزمايش دوپينگ‌شان مثبت اعلام شد، نبود.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از بولتن نیوز ، بعد از يكسال خبر محروميت «محمدرضا براری»، وزنه‌بردار دسته 105كيلوگرم تيم ملی به دليل دوپينگ سروصدا كرده است.

 در اين خبر آمده است: «براری در اردیبهشت ماه سال 93 دوپینگ کرده و در مرداد 93 از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران به مدت دو سال از حضور در مسابقات محروم شده است.»

آخرين حضور براری به مسابقات جهانی 2013 لهستان برمی گردد، آنجا كه يك مدال برنز در حركت دوضرب كسب كرد تا تنها مدال‌آور تيم ملی لقب بگيرد. پس از آن گفته شد كه به علت مصدوميت نمی تواند در اردوی تيم ملی حضور داشته باشد؛ كسی كه بعد از غيبت طولانی نفراتی چون «نواب نصيرشلال» در تيم ملی به اردو فراخوانده شد و يكی از بهترين‌های تيم ملی بود.

براری در گفت‌وگو با بولتن نیوز خبر محروميتش را تكذيب می كند.

*آقای براری، يعنی دوپينگ نكرده‌ای؟

وقتی اين خبر را شنيدم تعجب كردم. واقعاً عده‌ای نشسته‌اند و ورزشكاران را تخريب می كنند. من كاری با كسی نداشتم، مدام تمرين می كردم و در مسابقات هم زير وزنه می رفتم. اگر مشكلی داشتم آقای رضازاده می گفت. اما من مشكلی نداشتم و بعضی ها بدون مدرك صحبت می كنند. اگر تست دوپينگ من مثبت است، چرا اعلام نمی كنند؟ من وقتی در اردوی مجارستان بودم، تست دوپينگ دادم و اگر مثبت بود وادا اعلام می كرد. وادا از من تست گرفت و منفی درآمد.

*می گويند در همان اردوی مجارستان مسئولان فدراسيون متوجه شدند كه دوپينگ كرده‌ای و مسئولان فدراسيون و كادرفنی تيم ملی برای اينكه اين موضوع خبرساز نشود، به بهانه آسيب ديدگی از تيم ملی كنار رفتی؟

سال قبل اسم من در ليست وادا بود. يعنی من هم جزو ورزشكاران بودم كه تست دوپينگ دادم ولی اسم من جزو آنهايی كه آزمايش دوپينگ‌شان مثبت اعلام شد، نبود. اگر باور نداريد می توانيد از آقای زارع (سرمربی سابق تيم ملی) بپرسيد. به روح مادرم من تست دادم و منفی بود. اما خبرهايی كه منتشر می شود، درست نيست. با اين كارها باعث می شوند كه از وزنه‌برداری بيزار شوم. من وقتی از مسابقات جهانی برگشتم 16 سكه گرفتم ولی در يك سال گذشته 30، 40 ميليون تومان هزينه كردم.

*هزينه مصدوميت؟

نه فقط مصدوميت، بلكه خرج خورد و خوراك. به هرحال، من به عنوان يك وزنه‌بردار حرفه‌ای بايد بتوانم خودم را برای حضور در مسابقات آماده كنم. الان مشكل مصدوميت ندارم. البته هنوز درد دارم ولی می توانم وزنه بزنم و در اردوها شركت كنم.

*اگر محروم نيستی، چرا به تيم ملی دعوت نشدی؟

مدتی كه مصدوم بودم ولی به تازگی با رئيس فدراسيون وزنه‌برداری صحبت كردم. قرار شد، در جلسه كميته فنی درباره حضور من در تيم ملی صحبت شود. اگر «حسن توكلی» تشخصی دهد، به تيم ملی دعوت می شوم. چون واقعاً مشكی ندارم و اصلاً نمی دانم چرا اين بحث‌ها مطرح می شود.

*گفته شده از سال گذشته محروميت دو ساله‌ات شروع شده؛ يعنی زمانی كه «حسين رضازاده» رئيس فدراسيون بود. فكر می كنی تغييرات در فدراسيون و روی كار آمدن علی مرادی تاثيری در بروز اين خبر داشته است؟

من از اين چيزها سر در نمی آورم. برای همين نظر خاصی ندارم و فقط آنهايی كه برای من حاشيه درست می كنند را به خدا واگذار می كنم.

*با اين حساب به زودی بايد در اردوی تيم ملی و شركت در مسابقات قهرمانی آسيا و جهانی حاضر شوی؟

من كه تمرينانم را شروع كردم. براي حضور در مسابقات آسيايی برنامه‌ای ندارم و تنها روی مسابقات جهانی حساب كرده‌ام. اميدوارم فقط كادرفنی من را به تيم ملی دعوت كند و بتوانم با قدرت در مسابقات حضور پيدا كنم.

محل تبلیغات شما