خبرگزاری فارس: حسن یزدانی طلای ۸۶ کیلوگرم را بر گردن آویخت/ یک طلا سهم ایران در ۴ وزن اول


حسن یزدانی طلای ۸۶ کیلوگرم را بر گردن آویخت/ یک طلا سهم ایران در ۴ وزن اول


نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان با پیروزی در فینال مدال طلا را از آن خود کرد.به گزارش آخرین خبر به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات چهار وزن اول رقابت‌های کشتی آزاد قهرمان جهان که از ظهر امروز (به وقت ایران) در پاریس فرانسه آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در اوزان 57، 61، 86 و 125 کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفتند که حسن یزدانی با پیروزی در فینال 86 کیلوکرم به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم که 34 نفر حضور داشتند حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 مقابل عظمت دولت بیکوف، نایب قهرمان آسیا از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر پیتر یانولوف، دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی از مولداوی را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد.

یزدانی در این مرحله هم با نتیجه 10 بر صفر از سد آلکساندر گوستی‌یف، نایب قهرمان اروپا از آذربایجان گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی برای حضور در فینال با نتیجه 4 بر صفر مقابل ولادیسلاو والیف، دارنده مدال طلای جوانان جهان از روسیه به پیروزی رسید و فینالیست شد.

یزدانی در دیدار نهایی به مصاف بوریس ماکویف از اسلواکی رفت و در کم‌تر از سه دقیقه و با برتری 10 بر صفر مقابل این حریف مدال طلا را بر گردن آویخت.

دیگر نمایندگان کشورمان محبی، نهم، اطری، سیزدهم و احسان‌پور چهاردهم شدند تا پرونده مسابقات 4 وزن اول با کسب تنها یک مدال طلا و 12 امتیاز برای ایران بسته شود.

* نتایج سایر آزادکاران کشورمان در 4 وزن اول به شرح زیر است:

* اطری سیزدهم شد

در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در دور اول با نتیجه 6 بر یک مقابل زهیر اِل اوراکی از فرانسه به برتری دست یافت، اما در دور بعد با نتیجه 3 بر صفر مغلوب توماس گیلمان، دارنده مدال برنز جوانان جهان از آمریکا شد که با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

اما در این مرحله با نتیجه 6 بر 4 مغلوب آندری یاتسنکو از اوکراین شد و از گردونه مسابقات کنار رفت. این نتیجه در حالی رقم خورد که مسابقه با نتیجه 4 بر 4 به سود اطری به پایان رسیده بود، اما با اعتراض مربیان اوکراین 2 امتیاز که به نظر درست نمی‌رسید به حریف اطری دادند تا از گردونه مسابقات حذف شود. اطری در این وزن سیزدهم شد.

* سومین ناکامی احسان‌پور در عرصه جهانی

در وزن 61 کیلوگرم که 31 نفر وزن کشی کرده‌ بودند، بهنام احسان‌پور در دور اول با نتیجه 5 بر 3 مقابل هان سونگ کیم، نایب قهرمان سال 2017 آسیا از کره شمالی به پیروزی رسید، اما در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 مغلوب یولیس بونه رودریگوئز، دارنده مدال برنز جهان و نفر پنجم المپیک از کوبا شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه‌نهایی مقابل حاجی علی‌یف، قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان، احسان‌پور از گردونه مسابقات کنار رفت تا برای سومین سال متوالی با دست خالی با مسابقات جهانی وداع کند.

احسان‌پور در نهایت به عنوانی بهتر از چهاردهمی نرسید.

* نهمی محبی با نمایشی قابل دفاع

در وزن 125 کیلوگرم یدالله محبی در دور اول با نتیجه 3 بر 2 از سد داوید مودزمانشویلی (گرجستانی الاصل) نایب قهرمان المپیک 2012 و برنز جهان از ازبکستان گذشت.

وی در دور بعد نیز با نتیجه 6 بر 2 مقابل آلن زاسایف، نایب قهرمان جهان و المپیک ریو از اوکراین به پیروزی رسید، اما در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 5 بر 4 مغلوب نیکولاس گویازدوفسکی از آمریکا شد که با توجه به شکست حریف آمریکایی در دور بعد مقابل طاها آکگول، قهرمان المپیک و جهان از ترکیه، محبی از گردونه مسابقات کنار رفت. در این وزن 24 نفر حضور داشتند که محبی نهم شد.

 

کشتی و وزنه برداری

 

قهرمانی سینا صنعت ایذه با غلبه بر نماینده ترکیه 
 
 
تیم‌ سینا صنعت ایذه با پیروزی مقابل نماینده ترکیه در دیدار نهایی مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان قهرمان شد. 

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از خبرگزاری دانشجو، سومین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان با حضور 16 تیم، از ظهر دیروز (پنجشنبه) در شهر بوداپست مجارستان آغاز شده است و امشب با مشخص شدن تیم‌های برتر به پایان رسید.

 

تیم‌ سینا صنعت ایذه نماینده کشورمان در این رقابت‌ها که جواز حضور در دیدار نهایی را کسب کرده بود در فینال به مصاف استانبول بیوک شهیر ترکیه رفت که سینا صنعت با نتیجه 5 بر 2 مقابل حریف به برتری دست یافت و قهرمان شد.

 

* نتایج انفرادی این دیدار به شرح زیر است: (اسامی تیم سینا صنعت در ابتدا آمده است)

 

59 کیلوگرم: عبدالمحمد پاپی، برنده - مصطفی ساگلام (6 بر یک)

 

66 کیلوگرم: علی ارسلان، برنده - آتاکان یوکسل (6 بر 3)

 

71 کیلوگرم: محمدعلی گرایی، برنده - سلجوق جان (4 بر یک)

 

75 کیلوگرم: پژمان پشتام - امره کوش، برنده (صفر بر 2)

 

80 کیلوگرم: ماکسیم مانوکیان، برنده - سلجوق جبی (7 بر یک)

 

85 کیلوگرم: داود عابدین‌زاده، برنده - متهان باشار (7 بر 2)

 

98 کیلوگرم: علی‌اکبر حیدری - جنگ ایلدیم، برنده (2 بر 3)

 

130 کیلوگرم: زویادی پاتاریدزه - رضا کایالپ، برنده (یک بر 2)

 

* نتایج مسابقات برای مشخص شدن مقام‌های پنجم تا دوازدهم نیز به شرح زیر است:

 

کسب مقام یازدهم: باشگاه ورزشی نیویورک آمریکا، برنده 4 - برکوت قرقیزستان 4

کسب مقام نهم: گردنو یونیورسیتی بلاروس 5 - سامسون کلاب اوکراین 3

کسب مقام هفتم: یورو پروفیل بوداپست مجارستان، برنده 4 - پرولیتر صربستان 4

کسب مقام پنجم: دینامو ایروان ارمنستان، برنده 4 - باشگاه ورزشی مسکو روسیه 4

 

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی و اعضای هیأت رئیسه این اتحادیه با حضور در سالن مسابقات از نزدیک ناظر رقابت فینال این رقابت‌ها که بعنوان یکی از مسابقات مهم و اصلی در تقویم اتحادیه جهانی نیز درج شده است، بودند.

 

* رده‌بندی نهایی:

 

1- سینا صنعت ایذه 2- استانبول بیوک شهیر ترکیه 3- بیمه رازی ایران 4- بی اس پلاستیک بوداپست مجارستان 5- دینامو ایروان ارمنستان 6- باشگاه ورزشی مسکو روسیه 7- یورو پروفیل بوداپست مجارستان 8- پرولیتر صربستان 9- گردنو یونیورسیتی بلاروس 10- سامسون کلاب اوکراین 11- باشگاه ورزشی نیویورک آمریکا 12- برکوت قرقیزستان

 

 

 

کشتی و وزنه برداری

خبرگزاری فارس: قاسمی در 33 ثانیه کشتی‌گیر آمریکایی را زمین‌گیر کرد/یک گام تا مدال طلا


قاسمی در 33 ثانیه کشتی‌گیر آمریکایی را زمین‌گیر کرد/یک گام تا مدال طلا


نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در بازی‌های المپیک ریو با پیروزی در مرحله‌ نیمه‌نهایی مقابل حریف آمریکایی در 33 ثانیه مقتدرانه فینالیست شد.


به گزارش آخرین خبر به نقل از فارس ، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک 2016 ریو که از ساعت 17:30 امروز با برگزاری مسابقات اوزان 86 و 125 کیلوگرم آغاز شده است کمیل قاسمی در 125 کیلو با پیروزی در مرحله نیمه‌ نهایی مقابل حریف آمریکایی فینالیست شد.

در وزن 125 کیلوگرم که 20 کشتی‌گیر حضور دارند، کمیل قاسمی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 مقابل کوری جارویس از کانادا به پیروزی رسید. وی در دور دوم نیز کمال عبدالمطلب از مصر را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

قاسمی در این مرحله به مصاف گنو پتریاشویلی، دارنده مدال برنز جهان از گرجستان رفت که با نتیجه 4 بر 4 از سد حریف گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت.

وی برای حضور در فینال در 33 ثانیه با نتیجه 10 بر صفر ترول دلاگنف از آمریکا را شکست داد و فینالیست شد. قاسمی در دیدار رده‌بندی المپیک لندن این کشتی‌گیر را شکست داده بود.

 

 

 

 

کشتی و وزنه برداری

خبرگزاری فارس: پرویز هادی نشان طلای سنگین‌وزن را بر گردن آویخت/ قهرمانی ایران با ۵ طلا، یک نقره و یک برنز


پرویز هادی نشان طلای سنگین‌وزن را بر گردن آویخت/ قهرمانی ایران با ۵ طلا، یک نقره و یک برنز


نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در فینال رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا به نشان طلا دست یافت.

 

 

به گزارش آخرین خبر و به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از روز گذشته در بانکوک تایلند آغاز شده است و در روز دوم و پایانی این مسابقات، پرویز هادی نماینده سنگین‌وزن کشورمان با پیروزی در دیدار نهایی به نشان طلا دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم پرویز هادی در دور اول زولبو ناتسانگ سورن از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و در دور دوم نیز زمان انور از پاکستان را 10 بر صفر مغلوب کرد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 12 بر 6 کان‌جین نام از کره‌جنوبی را شکست داد و فینالیست شد. هادی در فینال هم با نتیجه سه بر یک از سد دولت شابانبای از قزاقستان گذشت و نشان طلا را بر گردن آویخت.

این مدال پنجمین طلای ایران در این مسابقات بود. در این وزن 14 نفر حضور داشتند.

به گزارش فارس، پیش تر احسان لشگری در 86 کیلو نشان طلا، بهنام احسان‌پور در 61 نشان نقره و محمد نادری هم در 70 کیلو نشان برنز را برای ایران در روز دوم به ارمغان آورده بودند. نمایندگان کشورمان در مسابقات چهار وزن اول روز نخست نیز صاحب 3 نشان طلا توسط میثم نصیری، مصطفی حسین‌خانی و رضا یزدانی شده بودند. یونس سرمستی هم در 57 کیلو پنجم شد.

بدین ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب 5 نشان طلا، یک نقره و یک برنز و کسب عنوان قهرمانی به کار خود در این مسابقات پایان داد.

* نتایج سایر کشتی‌گیران کشورمان در روز دوم به شرح زیر است:

بهنام احسان‌پور در وزن 61 کیلوگرم در دور اول با نتیجه 15 بر 4 کیسوکه اوتوگورو از ژاپن را شکست داد و در دور دوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد راهول آواره از هند گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر یک از  سد تومن بیلگ از مغولستان گذشت و فینالیست شد. احسان‌پور در فینال با نتیجه 10 بر صفر در کم‌تر از یک دقیقه (47 ثانیه) مغلوب دولت نیازبیکوف از قزاقستان شد و به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن 11 نفر وزن کشی کرده بودند.

احسان‌پور سال 2015 نیز در فینال این مسابقات مغلوب همین کشتی‌گیر شده بود.

در وزن 70 کیلوگرم محمد نادری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل واتنا وانگ از تایلند به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 7 بر 2 مغلوب آدام باتیروف کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. نادری در دیدار رده‌بندی با نتیجه 10 بر 7 مقابل تاکوجیما از ژاپن به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد. در این وزن 13 نفر حضور داشتند.

احسان لشگری در وزن 86 کیلوگرم در دور اول با نتیجه 5بر صفر از سد اصلان کاخیدزه، نفر پنجم مسابقات جهانی 2014 و نایب قهرمان 2014 آسیا از قزاقستان گذشت. وی در دور دوم نیز ماسائو ماتسوماکا از ژاپن را با نتیجه 10 بر 2 شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. لشگری در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد سام ویر از هند گذشت و فینالیست شد. وی در فینال با نتیجه 7 بر صفر اُرگودُل از مغولستان را شکست داد و قهرمان شد. در این وزن 15 نفر وزن کشی کرده بودند.

کشتی و وزنه برداری

براری: به روح مادرم دوپينگ نكردم!

سال قبل اسم من در ليست وادا بود. يعنی من هم جزو ورزشكاران بودم كه تست دوپينگ دادم ولی اسم من جزو آنهايی كه آزمايش دوپينگ‌شان مثبت اعلام شد، نبود.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از بولتن نیوز ، بعد از يكسال خبر محروميت «محمدرضا براری»، وزنه‌بردار دسته 105كيلوگرم تيم ملی به دليل دوپينگ سروصدا كرده است.

 در اين خبر آمده است: «براری در اردیبهشت ماه سال 93 دوپینگ کرده و در مرداد 93 از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران به مدت دو سال از حضور در مسابقات محروم شده است.»

آخرين حضور براری به مسابقات جهانی 2013 لهستان برمی گردد، آنجا كه يك مدال برنز در حركت دوضرب كسب كرد تا تنها مدال‌آور تيم ملی لقب بگيرد. پس از آن گفته شد كه به علت مصدوميت نمی تواند در اردوی تيم ملی حضور داشته باشد؛ كسی كه بعد از غيبت طولانی نفراتی چون «نواب نصيرشلال» در تيم ملی به اردو فراخوانده شد و يكی از بهترين‌های تيم ملی بود.

براری در گفت‌وگو با بولتن نیوز خبر محروميتش را تكذيب می كند.

*آقای براری، يعنی دوپينگ نكرده‌ای؟

وقتی اين خبر را شنيدم تعجب كردم. واقعاً عده‌ای نشسته‌اند و ورزشكاران را تخريب می كنند. من كاری با كسی نداشتم، مدام تمرين می كردم و در مسابقات هم زير وزنه می رفتم. اگر مشكلی داشتم آقای رضازاده می گفت. اما من مشكلی نداشتم و بعضی ها بدون مدرك صحبت می كنند. اگر تست دوپينگ من مثبت است، چرا اعلام نمی كنند؟ من وقتی در اردوی مجارستان بودم، تست دوپينگ دادم و اگر مثبت بود وادا اعلام می كرد. وادا از من تست گرفت و منفی درآمد.

*می گويند در همان اردوی مجارستان مسئولان فدراسيون متوجه شدند كه دوپينگ كرده‌ای و مسئولان فدراسيون و كادرفنی تيم ملی برای اينكه اين موضوع خبرساز نشود، به بهانه آسيب ديدگی از تيم ملی كنار رفتی؟

سال قبل اسم من در ليست وادا بود. يعنی من هم جزو ورزشكاران بودم كه تست دوپينگ دادم ولی اسم من جزو آنهايی كه آزمايش دوپينگ‌شان مثبت اعلام شد، نبود. اگر باور نداريد می توانيد از آقای زارع (سرمربی سابق تيم ملی) بپرسيد. به روح مادرم من تست دادم و منفی بود. اما خبرهايی كه منتشر می شود، درست نيست. با اين كارها باعث می شوند كه از وزنه‌برداری بيزار شوم. من وقتی از مسابقات جهانی برگشتم 16 سكه گرفتم ولی در يك سال گذشته 30، 40 ميليون تومان هزينه كردم.

*هزينه مصدوميت؟

نه فقط مصدوميت، بلكه خرج خورد و خوراك. به هرحال، من به عنوان يك وزنه‌بردار حرفه‌ای بايد بتوانم خودم را برای حضور در مسابقات آماده كنم. الان مشكل مصدوميت ندارم. البته هنوز درد دارم ولی می توانم وزنه بزنم و در اردوها شركت كنم.

*اگر محروم نيستی، چرا به تيم ملی دعوت نشدی؟

مدتی كه مصدوم بودم ولی به تازگی با رئيس فدراسيون وزنه‌برداری صحبت كردم. قرار شد، در جلسه كميته فنی درباره حضور من در تيم ملی صحبت شود. اگر «حسن توكلی» تشخصی دهد، به تيم ملی دعوت می شوم. چون واقعاً مشكی ندارم و اصلاً نمی دانم چرا اين بحث‌ها مطرح می شود.

*گفته شده از سال گذشته محروميت دو ساله‌ات شروع شده؛ يعنی زمانی كه «حسين رضازاده» رئيس فدراسيون بود. فكر می كنی تغييرات در فدراسيون و روی كار آمدن علی مرادی تاثيری در بروز اين خبر داشته است؟

من از اين چيزها سر در نمی آورم. برای همين نظر خاصی ندارم و فقط آنهايی كه برای من حاشيه درست می كنند را به خدا واگذار می كنم.

*با اين حساب به زودی بايد در اردوی تيم ملی و شركت در مسابقات قهرمانی آسيا و جهانی حاضر شوی؟

من كه تمرينانم را شروع كردم. براي حضور در مسابقات آسيايی برنامه‌ای ندارم و تنها روی مسابقات جهانی حساب كرده‌ام. اميدوارم فقط كادرفنی من را به تيم ملی دعوت كند و بتوانم با قدرت در مسابقات حضور پيدا كنم.

کشتی و وزنه برداری

صفحه1 از3

محل تبلیغات شما