خبرگزاری فارس: برتری یوزپلنگ‌های ایرانی مقابل گرگ‌های سفید/ تیم ملی خیلی جوان شد و ازبکستان را شکست داد

برتری یوزپلنگ‌های ایرانی مقابل گرگ‌های سفید/ تیم ملی خیلی جوان شد و ازبکستان را شکست داد

دیدار دوستانه تیم‌های ملی ایران و ازبکستان با برتری شاگردان کی‌روش به پایان رسید.

 

به گزارش آخرین خبر و به نقل از خبرگزاری فارس، تیم‌‌های ملی فوتبال ایران و ازبکستان در دیداری تدارکاتی از ساعت 17:30 امروز به وقت تهران در ورزشگاه بنیادکار تاشکند به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر به پایان رسید.

تیم ملی ایران از همان دقایق نخست برتری فنی‌اش را به حریف آسیای میانه‌ای خود تحمیل کرد و اگر تیم ملی کمی خوش شانس بود در همان دقایق نخست و در دقیقه 7 می‌توانست روی پاس گل طارمی و با ضربه قوچان‌نژاد از حریف خود پیش بیافتد که این اتفاق نیفتاد و این فرصت با بی‌دقتی مهاجم تیم ملی از دست رفت.

شجاعی نیز دقایقی بعد فرصت خوبی را از دست داد.

با رسیدن به دقایق میانی نیمه اول ازبک‌ها بر توپ و میدان مسلط شده و چند فرصت را هم ایجاد کردند که در یکی از بهترین این فرصت‌ها در دقیقه 24 شوکت مولادجانوف ریباند حاصل از ضربه کرنر را با ضربه‌ای ضعیف به اوت فرستاد.

در ادامه و در دقایق مابین 34 تا 40 بازی کمی مهیج‌تر دنبال شد.

ابتدا فرار امیری راه به جایی نبرد، سپس کنعانی‌زادگان با شوتی زیبا دروازه ازبکستان را تهدید کرد که این موقعیت با تیزهوشی گلر ازبک‌ها از دست رفت و در ریباند این ضربه نیز امیری فرصت دیگری را از دست داد. ضد حمله همین فرصت به ازبک‌ها رسید اما شانس با تیم ملی یار بود که ضربه سر کوزیبایف به اوت رفت.

دقایقی بعد نیز با درخشش حقیقی سردار رشیداف در باز کردن دروازه تیم ملی ناکام ماند و در حالی که دروازه تیم ملی خالی بود، حقیقی که یک مصاف تک به تک را مهار کرده بود با یک بازگشت تند و تیز دروازه تیم ملی را از باز شدن نجات داد.

از نکات قابل توجه نیمه اول این دیدار حضور سعید عزت‌الهی، کنعانی‌زادگان و مهدی طارمی به عنوان بازیکنان جوان‌ در تیم ملی بود تا از حالا شاهد جوانگرایی در تیم ملی و تغییر و تحول در ترکیب این تیم باشیم. البته در نیمه دوم نیز بازیکنانی نظیر میلاد محمدی، مهدی ترابی، سردار آزمون و مهدی شریفی برای تیم ملی به میدان رفتند.

در نیمه دوم کی‌روش در ترکیب تیم ملی دگرگونی ایجاد کرد و چندین بازیکن را به زمین مسابقه فرستاد و همین ناهماهنگی بین بازیکنان ایران باعث شد تا ازبکستان کار را در این نیمه هجومی آغاز کرده و چند فرصت ایده‌آل را روی دروازه تیم ملی ایران فراهم کنند که این موقعیت‌ها نیز با هوشیاری مدافعان و حقیقی از دست رفت.

ولادیسلاو تسیتلین به عنوان داور وسط قضاوت مسابقه را بر عهده داشت. وی به مهدی شریفی از ایران کارت زرد نشان داد.

در دقیقه 63 این دیدار یک ضربه ایستگاهی را حاج صفی راهی دروازه حریف کرد که توپ با کمترین فاصله از دروازه ازبکستان به بیرون رفت.

در دقیقه 65 نیز سردار رشیداف یک بار دیگر با دروازه تیم ملی تک به تک شد که این مهاجم ازبک با بی دقتی و با یک ضربه ناشیانه توپ را به فضای بالای دروازه حقیقی فرستاد.

در ادامه حملات زهردار ازبکستان این تیم می‌توانست در دقیقه 69 روی یک ضربه کرنر دروازه ایران را باز کند که با جای‌گیری خوب مهدی ترابی، این بازیکن توپ را با ضربه سر از خط دروازه بیرون کشید تا همچنان کار بدون گل دنبال شود.

در دقیقه 72 تیم ملی ایران اولین فرصت خود در نیمه دوم را به دست آورد که روی نفوذ حیدری و با اشتباه ازبک‌ها، دروازه این تیم توسط بازیکن خودی در حال باز شدن بود که این اتفاق رخ نداد. 

در این دقایق و با هماهنگ شدن بازیکنان ایران، مسابقه جذاب‌تر دنبال شد.

در ادامه و در دقیقه 75 ابتدا سردار آزمون با یک حرکت عرضی و عبور از دو بازیکن با بی دقتی ضربه خود را از دست داد و در بازگشت نیز روی کار خوب زوج حیدری و غفوری یک فرصت دیگر برای گلزنی شاگردان کی‌روش ایجاد شد که این توپ هم راه به جایی نبرد.

در دقایق پایانی نیز کمی از هیجان بازی کاسته شد اما باز هم ایران روی نفوذ غفوری و شوت شریفی یک فرصت خطرناک دیگر را به دست آورد که این فرصت نیز از دست رفت.

در دقایق پایانی مسابقه و در دقیقه 93 مهدی ترابی با یک فرار از سمت چپ دروازه حریف خود را باز کرد تا این مسابقه با برتری یک بر صفر به سود تیم ملی ایران به پایان برسد.

تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 نیز در دقایق پایانی در ازبکستان حریفش را شکست داده بود.

ترکیب تیم ملی ایران:

علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، محمد حسن کنعانی زادگان، سعید عزت اللهی (66- میلاد محمدی)، وحید امیری (46- مهدی ترابی)، احسان حاج صفی، مسعود شجاعی (46- خسرو حیدری)، آندرانیک تیموریان (46- امید ابراهیمی)، رضا قوچان‌نژاد (46- مهدی شریفی)، وریا غفوری و مهدی طارمی (46- سردار آزمون)

محل تبلیغات شما