خبرگزاری فارس: والیبالیست‌های نوجوان ایران بر بام جهان ایستادند/اهتزاز پرچم ایران در بحرین


والیبالیست‌های نوجوان ایران بر بام جهان ایستادند
اهتزاز پرچم ایران در بحرینوالیبالیست‌های نوجوان ایران موفق شدند با شکست روسیه قهرمان رقابت‌های والیبال زیر 19 سال جهان در کشور بحرین شوند.

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال زیر 19 سال ایران در دیدار فینال رقابت‌های جهانی والیبال در کشور بحرین در دیدار فینال به مصاف روسیه رفت و با نتیجه 3 بر یک پیروز شد تا در عین شایستگی برای دومین بار بر بام جهان بایستد.


تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از ساعت 19 به وقت محلی و 20 و 30 به وقت تهران در دیدار نهایی این رقابت ها به مصاف روسیه رفت و سه بر یک به پیروزی رسید تا با هشت پیروزی متوالی قهرمانی این رقابت ها شود. تیم ایران در این رقابت ها 24 ست حریفان خود را شکست داد و تنها در سه ست مغلوب شد.


شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در ست سوم 25 بر 21 مغلوب روسیه شدند اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 23 و 25 بر 20 روسیه را شکست دادند.


ملی پوشان نوجوان ایران در دیدارهای قبلی (دور مقدماتی) موفق به شکست ایتالیا (سه بر دو)، مکزیک (سه بر صفر)، چین (سه بر صفر) و جمهوری چک (سه بر صفر) شده بودند و در دیدار مراحل اول و دوم پلی آف نیز ترکیه و برزیل را سه بر صفر شکست داده بودند. تیم ایران در مرحله نیمه نهایی نیز کره جنوبی را سه بر صفر از پیش رو برداشت.


محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در ابتدای مسابقه با ترکیه از ترکیب مهدی جلوه، امیرحسین توخته، امیرمحمد فلاحت‌خواه، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.


«نوزدرین آندری » سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان روسیه نیز در ابتدای این مسابقه از ایوان کوزنتکوف، ویتالی دیکارف، آرتم ملنیکوف، کنستانتین آبائف (کاپیتان)، استانیسلاف آنتونوف، پاول تتیوخین و نیکیتا لیاسوف استفاده کرد.


در ابتدای ست نخست رقابت دو تیم بسیار نزدیک به یکدیگر شروع شد و این روند تا امتیاز 13 نیز ادامه داشت اما ایران کم کم با تمرکز موفق به افزایش امتیازهای خود نسبت به روسیه کرد به گونه ای که وقت استراحت فنی دوم 16 به 14 به ایران رسید. در نهایت این ست 25 بر 20 به سود ایران پایان یافت.


در ست دوم نیز روس ها تلاش زیادی برای کسب امتیازات بیشتر از ایران داشتند اما رقابت به صورت پایاپای پیش رفت. در امتیاز 4 بر 4 روس ها چند امتیاز متوالی به دست آوردند و محمد وکیلی وقت استراحت درخواست کرد. وقت استراحت نخست ست دوم نیز 8 بر 6 به روسیه رسید. در ادامه تیم ایران فاصله امتیازات خود را با روسیه کاهش داد و وقت استراحت دوم 16 بر 12 به ایران رسید. اما روس ها در ادامه مسابقه بسیار سرسختی کردند و امتیازها را آسان واگذار نمی کردند و در امتیاز 22 دو تیم برابر شدند. در نهایت این ست نیز 25 بر 23 به سود ایران تمام شد تا نوجوانان کشورمان برای قهرمانی در جهان تنها نیاز به امتیاز یک ست دیگر داشته باشند. در این ست حسین سلیمان اهری و محمد حسین راستی نیز به میدان آمدند.


در ست سوم نخستین امتیاز به تیم ایران رسید. در امتیاز یک بر یک توخته از ناحیه مچ با مصدوم شد تا تیم ایران با مشکل روبرو شود و فیض امام دوست وارد زمین شد. وقت استراحت فنی نخست این ست 8 بر 5 به روسیه رسید. در امتیاز 9 بر 8 به سود روسیه، توخته به بازی برگشت. در امتیاز 12 بر 8 به سود روسیه، وکیلی وقت استراحت درخواست کرد. وقت استراحت دوم فنی 16 بر 12 به روسیه رسید. در نهایت تیم ایران نتیجه این ست را 25 بر 21 واگذار کرد تا مسابقه از نظر ست شماری دو بر یک به سود ایران شود. ایوان کوزنتکوف بازیکن شماره یک روسیه نقش زیادی در برتری این تیم در این ست داشت.


ست حساس چهارم نیز به صورت بسیار نزدیک پیگیری شد و بازیکنان روسیه در مجموع در دفاع عملکرد خوبی داشتند به گونه ای که در این تکنیک و در سه ست قبلی سه برابر تیم ایران امتیاز گرفته بودند. وقت استراحت فنی نخست این ست 8 بر 6 به روسیه رسید. عملکرد داور هم اعتراض دو تیم را به دنبال داشت. ایران دو امتیاز متوالی به دست آورد تا دو تیم در امتیاز هشت برابر شوند. در امتیاز 11 بر 10 به سود ایران سرمربی روسیه درخواست وقت استراحت کرد. وقت استراحت فنی دوم نیز 16 بر 14 به ایران رسید تا ملی پوشان آماده قهرمانی باشند. در نهایت این ست 25 بر 20 به سود ایران تمام شد تا ایران برای دومین بار قهرمان رده سنی نوجوانان جهان شود. نخستین قهرمانی در سال 2007 به دست آمده است و بعد از 10 سال این مقام تکرار شد.


روس ها که از سال 1989 با مدال برنز رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان را آغاز کردند، تا کنون شش مدال شامل، سه طلا، دو نقر و یک برنز به دست آوردند و امسال برای سومین بار به مدال نقره و مقام نایب قهرمانی دست یافتند.


در رقابت های سال 2015 و در کشور آرژانتین شاگردان محمد وکیلی در دیدار رده بندی نیز موفق به شکست روسیه شدند وبه مدال برنز دست یافتند.

اندرو کامرون از کانادا و والتر هوگو ویرامِچان از پرو به عنوان داوران اول و دوم قضاوت دیدار ایران و روسیه را برعهده داشتند.


در دیدار رده بندی این رقابت ها نیز ژاپن سه بر صفر کره جنوبی را شکست داد تا تیم های ایران، روسیه و ژاپن به ترتیب رتبه های اول تا سوم پانزدهمین دوره این مسابقات را از آن خود کنند.

تور و توپ

خبرگزاری فارس: کولاک شاگردان جوان کولاکوویچ برابر لهستان/ پیروزی بلندقامتان ایران بدون بچه‌معروف‌ها!


کولاک شاگردان جوان کولاکوویچ برابر لهستان/ پیروزی بلندقامتان ایران بدون بچه‌معروف‌ها!تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2017 برابر لهستان قرار گرفت و بازی را به نفع خود پایان داد.

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از خبرگزاری فارس، هفته نخست رقابت‌های لیگ جهانی والیبال 2017 در سطح یک در حال برگزاری است و تیم ایران در سومین مسابقه خود برابر لهستان قرار گرفت. شاگردان ایگور کولاکوویچ از ساعت 19:30 در شهر پیزارو مقابل عقاب‌های سفید و قرمز اروپا صف‌آرایی کردند که این مسابقه با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای ( 25 بر 18 ، 23 بر 25 ، 23 بر 25 و 22 بر 25 )به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود برابر ایتالیا قرار گرفت و با نتیجه 3 بر صفر مغلوب شد و بازی دوم را هم با نتیجه 3 بر یک به برزیل واگذار کرد. لهستان هم در بازی نخست خود با نتیجه 3 بر 2 برزیل را مغلوب کرد و در بازی دوم هم توانست ایتالیا را شکست دهد.

برای شروع این مسابقه ایگور کولاکوویچ تصمیم گرفت تا از ترکیب فرهاد سال افزون، سامان فائزی، مسعود غلامی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور، امیر غفور و مرندی استفاده کند. سعید معروف کاپیتان و پاسور تیم ایران به علت مشکل گوارشی و تب اجازه حضور در دیدار مقابل لهستان را از سوی کادر پزشکی پیدا نکرد.

تیم ایران با وجود تغییرانی که داشت در ست اول نتوانست چندان درخشان ظاهر شود. تیم ایران در حملات اول عملکرد چندان مناسبی نداشت ضمن اینکه در توپ‌گیری عقب زمین هم آمار شاگردان کولاکوویچ خوب نبود. در طرف مقابل لهستانی‌ها در زدن حملات اول و دفاع و حتی توپ‌گیری عقب زمین شرایط بهتری داشتند. تمام این عوامل موجب شد تا ست اول مسابقه با نتیجه 25 بر 18 به سود لهستان خاتمه پیدا کند. تیم ایران در این ست 7 امتیاز از خطای حریف به دست آورد.

در ست دوم تغییر اجباری در ترکیب ایران مثبت واقع شد. میرزاجانپور مصدوم شد و معنوی‌نژاد به جای وی وارد زمین شد تا در حملات اول و سرویس به ایران کمک کند. ترکیب تیم ایران در ست دوم کاملاً جوان شد. حضور بازیکنانی مانند فائزی، سال‌افزون، معنوی‌نژاد و عبادی‌پور ترکیب تیم ایران را جوان‌تر کرد و در نهایت هم همین تیم بی‌‌ستاره ایران توانست با نتیحه 25 بر 23 تیم قدرتمند لهستان را مغلوب کند. تیم ایران در این ست هماهنگ‌تر و راحت‌تر بازی کرد و شرایط را بریا شاگردان دی‌جیورجی سخت کرد.

در ست سوم هم تیم ایران بازی خوب و پایاپایی را با حریف قدرتمند خود داشت. هرچه از زمان بازی که گذشت تیم ایران هماهنگ‌تر شد و بازیکنان جوان ایران خود را در زمین پیدا کردند. عدم شناخت کافی لهستانی‌ها از بازیکنان جوان تیم ایران موجب شد تا بازی تا امتیاز 18 مساوی پیش رفت، ضمن اینکه شاگردان کولاکوویچ هم کاملاً گوش به فرمان کادر فنی بودند و دستورات مربیان خود را به دقت در زمین اجرا می‌کردند. ست سوم هم با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران تمام شد تا ایران نخستین امتیاز خود در لیگ جهانی والیبال را قطعی کند.

در ست چهارم بازهم این شاگردان جوان کولاکوویچ بودند که به خوبی جای خالی ستاره‌هایی همچون معروف، موسوی، محمودی و ... را پر کردند و لهستان را تحت فشار قرار دادند. هر چد که لهستانی‌ها بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند، اما شاگردان جوان کولاکوویچ دست از جنگندگی برنداشتند. دی‌جیورجی مجبور شد حتی از حضور کورک هم استفاده کند. در این بازی معنوی‌نژاد ستاره بی‌چون و چرای تیم ایران بود و با حضورش عملکرد ایران در حملات را تقویت کرد. این ست هم با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران تمام شد تا نخستین پیروزی شاگردان کولاکوویچ در لیگ جهانی امسال برابر لهستان حاصل شود.

پیش از این بازی تیم ملی ایران در دیداری دوستانه به مصاف لهستان رفت که آن مسابقه با درخشش لهستانی‌ها و پیروزی 3 بر صفر آنها همراه بود.

پیش از این ایران و لهستان هشت بار در لیگ جهانی برابر هم قرار گرفته بودند که سهم لهستان 5 و سهم ایران 3 مرتبه پیروزی بوده است. لهستانی‌ها در بیست و هشت دوره ای که لیگ جهانی برگزار شده تنها در سال‌های 2011 (مدال برنز) و در سال 2012 (مدال طلا) را به دست آورده‌اند.

تور و توپ

خبرگزاری فارس: تیم ملی بسکتبال جوانان ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی بسکتبال جوانان ایران قهرمان آسیا شد


تیم ملی بسکتبال جوانان ایران با پیروزی مقابل ژاپن قهرمان آسیا شد.

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از خبرگزاری فارس، دیدار نهایی بیست و چهارمین دوره مسابقات بسکتبال جوانان آسیا از ساعت 18 بین تیم های ایران و ژاپن آغاز شد که در پایان با پیروزی 71 بر 65  و قهرمانی ایران همراه بود.

ملی پوشان کشورمان با ترکیب شه روش، صمدی، رضایی فر، جعفری و خندان وارد میدان شدند.

ایران که در دور مقدماتی یک بار بازی را به ژاپن واگذار کرده بود در این مسابقه برای انتقام وارد میدان شد و توانست کوارتر اول را 23 بر 18 پیروز شود.

شاگردان رضا نوری که تیم برتر میدان بودند، کوارترهای دوم و سوم را هم با نتایج 12 بر 8 و 17 بر 14 پیروز شدند.در کوارتر چهارم هم ملی پوشان کشورمان اختلاف را با بازی خوب و حساب شده خود بیشتر کردند و در نهایت 71 بر 65 پیروز شدند و عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کردند.

این سومین قهرمانی جوانان ایران در آسیا و پنجمین صعود به جام جهانی بود.

تور و توپ

خبرگزاری فارس: صعود ایران به نیمه نهایی با شکست قهرمان آسیا/جدال با کره برای فینال


صعود ایران به نیمه نهایی با شکست قهرمان آسیا/جدال با کره برای فینالتیم ملی بسکتبال کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی جوانان آسیا مقابل چین پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات بسکتبال جوانان آسیا و در حساس ترین بازی تیم‌های ایران و چین مقابل هم به میدان رفتند و در پایان تیم ملی ایران در یک بازی نفس‌گیر و نزدیک با نتیجه 62 بر 59 پیروز شد.

در کواتر اول ملی پوشان کشورمان بازی را خوب آغاز کردند و برتری دفاع و حمله داشتند و نظم خوبی در بازی شان نسبت به دو مسابقه قبلی دیده می‌شد.

سرمربی چینی‌ها هم پس از 5 امیتاز اختلاف به وجود آمده نسبت به عملکرد داوران معترض شد.

با توجه به میانگین قدی بلندتر چینی‌ها بچه های ایران در نفوذ تاحدودی ناموفق بودند و رو به پرتاب‌های پیرامونی می‌کردند.

برتری یک امتیازی ایران تا ثانیه پایانی ادامه داشت که پرتاب زیبای جعفری باعث شد این کوارتر 23بر 19 به سود ایران به پایان برسد.

در کوارتر دوم بازی متعادل و کم امتیازی از سوی هر دو تیم شاهد بودیم.

رضا نوری، سرمربی کشورمان کواتر دوم را هم تقریبا با ترکیب ثابت ادامه داد و تنها یکی و دو تعویض در دستور کار بود. امیرحسین آذری، کاپیتان کشورمان هم تنها برای دقایقی در ترکیب حضور پیدا کرد.

چینی ها که بازیکن شماره 10 خود یعنی وانگ را بدلیل مصدومیت از دست دادند، تنها با یک امتیاز اختلاف و 11بر 10 به پیروزی رسیدند.

کواتر سوم هم با برتری ایران آغاز شد. دفاع خوب ملی پوشان اجازه حرکت به چینی‌ها زیر حلقه نمی‌داد.

اختلاف 7،8 امتیازی ایران از همان ابتدا حفظ شد و چینی‌ها که تمام مسابقات دور گروهی را برده بودند تا کواتر سوم حرفی برای گفتن نداشتند. 5ثانیه تا پایان کوارتر مانده بود توپ ربایی خوب امیر حسین خندان با خطای چینی‌ها همراه شد و دو پرتاب بازیکنان ایران اختلاف را به 10 امتیاز رساند تا این کوارتر 15 بر 8 به سود کشورمان خاتمه پیدا کند.

شوت سه امتیازی صمدی آغاز کوارتر چهارم بود و اختلاف را 11امتیاز کرد، اما چند ثانیه بعد چینی‌ها جبران کردند و در ادامه نیز دقایقی را در امتیاز آوری بهتر بودند که باعث شد سرمربی ایران وقت استراحت بگیرد.

5 دقیقه به پایان دیدار مانده بود و بازی بسیار حساس دنبال می‌شد و اختلاف به 2امتیاز رسیده بود. دو حرکت خوب از جعفری اختلاف را به 5 امتیاز رساند تا چینی‌ها با استرس بیشتری کار را دنبال کنند.

 

ثانیه های پایانی با یک اختلاف به سود ایران جریان داشت و در نهایت با پیروزی 62بر 59 و صعود ایران به نیمه نهایی همراه بود.

ایران با این پیروزی در نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی می‌رود.

تور و توپ

خبرگزاری فارس: ایران از سد بلغارستان گذشت/ دومین پیروزی شاگردان لوزانو در چهارمین مسابقه


ایران از سد بلغارستان گذشت/ دومین پیروزی شاگردان لوزانو در چهارمین مسابقه


تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2016 به مصاف بلغارستان رفت.


به گزارش آخرین خبر به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2016 امروز پنج‌شنبه از ساعت 18:30 در صربستان به مصاف بلغارستان رفت. شاگردان لوزانو در حالی در نخستین بازی هفته دوم به مصاف بلغارستان رفتند که از سه مسابقه قبلی خود یک پیروزی برابر آرژانتین و دو شکست برابر برزیل و آمریکا در کارنامه دارند. بلغارها از سه مسابقه نخست خود سه شکست برابر تیم‌های ملی صربستان، لهستان و روسیه داشت.

شاگردان لوزانو موفق شدند با نتیجه 3 بر یک (18-25، 25-20، 25-23، 25-20) در اولین بازی خود در خاک صربستان مقابل بلغارستان پیروز شوند.

شرح بازی:

*ست اول؛ 25 بر 18 به سود بلغارستان

سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، مهدی مرندی و عادل غلامی نفراتی بودند که رائول زوانو برای شروع مسابقه وارد زمین کرد. ملی‌پوشان ایران شروع خوبی نداشتند و بلغارها در امتیاز 5 بر 2 از ایران پیش افتادند تا لوزانو درخواست وقت استراحت فنی کند. در امتیاز 8 بر 5 به سود شاگردان کنستانتینوف تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.

ملی‌پوشان ایران کم کم خود را در زمین پیدا کردند و در امتیاز 11 توانستند بازی را به تساوی بکشانند. امتیاز سیزدهم برای بلغارها بعد از درخواست بازبینی مجدد توسط لوزانو حاصل شد و پس از آن بازهم شاگردان کنستانتینوف بودند که توانستند حاکم میدان باشند و در امتیاز 16 بر 12 به سود بلغارستان تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. زمانی که نتیجه بازی 19 بر 14 به سود بلغارستان بود بازهم لوزانو درخواست وقت استراحت کرد و نکاتی را بیشتر از همه به مرندی تذکر داد. سوکولوف، ستاره بلغارها در ست اول عملکرد بسیار خوبی داشت و در حمله و دفاع به تیمش کمک بسیاری کرد.

در امتیاز 20 بر 16 به سود بلغارستان لوزانو تصمیم گرفت ظریف، بهبودی و میرزاجانپور را روانه میدان کند و پس از آن در امتیاز 20 بر 17 کنستانتینوف درخواست وقت استراحت کرد. این ست با نتیجه 25 بر 18 به سود بلغارستان خاتمه پیدا کرد.

 

*ست دوم؛ 25 بر 20 به سود ایران

اوضاع در ست دوم برای ایران کمی بهتر شد. پاسور تیم ملی در حملات بیشتر از پاس‌های سرعتی استفاده می‌کرد، اما ملی‌پوشان ایران در زدن سرویس بسیار بد عمل کردند. شاگردان لوزانو پس از یک رفت و برگشت طولانی توانستند امتیاز هفتم را به نام خود ثبت کنند تا نتیجه بازی 7 بر 5 به سود ایران شود. در امتیاز 9 بر 8 به سود ایران شهرام محمودی جای خود را به مجتبی میرزاجانپور داد تا وی در پست پشت خط زن قرار بگیرد. شاگردان لوزانو روند رو به رشدی داشتند و توانستند نتیجه بازی 14 بر 11 کنند و در امتیاز 16 بر 11 به سود ایران هم تیم‌های به وقت استراحت دوم در این ست رفتند.
شاگردان کنستانتینوف توانستند اختلاف امتیاز را کم کنند و نتیجه بازی 19 بر 17 به سود ایران شد. شاگردان لوزانو نمی‌خواستند که این ست را واگذار کنند و به همین دلیل با تمام توان به توپ ضربه می‌زدند. در امتیاز 21 بر 18 محمد فلاح جایگزین سید محمد موسوی شد و در خط سرویس قرار گرفت. سرویس عالی میلاد عبادی‌پور ایران را به امتیاز 24 رساند و این ست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

 

*ست سوم؛ 25 بر 23 به سود ایران

در ست سوم همه چیز مساوی پیش رفت و تیم‌ها در امتیاز 4 مساوی شدند. پس از یک رالی تماشایی بلغارها توانستند نتیجه بازی را با درخواست بازبینی مجدد به 6 بر 4 تغییر دهند، اما در ادامه میرزاجانپور توانست اختلاف را کم کند و نتیجه بازی 5 بر 4 شد. در امتیاز 8 بر 6 به سود بلغارستان تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. ملی‌پوشان ایران در امتیاز هشتم توانستند بازی را به تساوی بکشانند.

در امتیاز 14 بر 12 به سود ایران پلامن کنستانتینوف درخواست وقت استراحت کرد تا مانع امتیازگیری ملی‌پوشان ایران شود، اما پس از این وقت استراحت موسوی در یک حرکت سرعتی نتیجه بازی 15 بر 12 کرد. ملی‌پوشان ایران توانستند با شناسایی نقاط ضعف تیم بلغارستان برتری خود را حفظ کنند تا در امتیاز 18 بر 15 به سود ایران بازهم پلامن احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت فنی کند. بلغارها در حملات و دفاع تلاش زیادی برای کسب امتیاز می‌کردند، اما با بی دقتی در سرویس امتیازها را به ایران می‌دادند.
در امتیاز 21 بر 19 بازهم لوزانو دو تعویضه کرد و بهبودی و میرزاجانپور را جایگزین معروف و محمودی کرد. بلغارها در اواخر ست سوم اختلاف را کم کردند و تنیجه بازی 23 بر 22 شد، اما بازهم اشتباه در زدن سرویس اختلاف امتیاز را به عدد 2 رساند. این ست با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

*ست چهارم؛ 25 بر 20 به سود ایران

بازی در این ست هم پایاپای آغاز شد و تیم‌ها در امتیاز 4 مساوی شدند. ملی‌پوشان ایران با زدن سرویس‌های خوبی توانستند کار را برای بلغارها در حملات سخت کنند تا جایی که حتی سوکولوف هم به سختی برای تیمش امتیاز کسب می‌کرد. سرویس ملی‌پوشان ایران به خوبی در زمین بلغارها دریافت نمی‌شد، اما آنها به سختی توپ‌ها را به اسپکرهای خود می‌رساندند. امتیاز هشتم برای ایران با اسپک میلاد عبادی‌پور کسب شد؛ اسپکی که وی به خوبی به دست دفاع زد و توپ به خارج از زمین رفت. به این ترتیب تیم‌ها در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران به وقت استراحت فنی اول رفتند.
شاید تماشایی‌ترین صحنه‌ای که تاکنون از ایران دیده باشیم در کسب امتیاز یازدهم بود؛ جایی که پس از یک رالی تماشایی و توپ‌گیری‌های خوب ظریف، معروف توپ را به معنی‌نژاد رساند تا وی نتیجه بازی را 11 بر 9 به سود ایران کند. معنوی‌نژاد از چهره‌های خوب و درخشان ایران در این مسابقه بود؛ وی با سرویس خوبی که زد موجب شد بلغارها نتوانند توپ را دفاع کنند و در ادامه نتیجه بازی 13 بر 10 به سود ایران شد. خوش‌شانسی هم با ایران یار بود و سرویس محمد موسوی با برخورد به لبه تور برای ایران تبدیل به امتیاز شد. کنستانتینوف، سرمربی بلغارستان برای فرار از شکست بارها تغییراتی را در ترکیب تیم خود ایجاد کرد، اما بی فایده بود و در امتیاز 16 بر 12 تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.
روند رو به رشد شاگردان لوزانو تا آخر ست ادامه پیدا کرد و در طرف مقابل وقت‌های استراحت و تعویض‌های کادر فنی بلغارستان تاثیری در جریان مسابقه نداشت تا اینکه این ست هم با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران خاتمه پیدا کرد. به این ترتیب شاگردان لوزانو دومین پیروزی خود را در لیگ جهانی 2016 کسب کردند.

*****

بلغارستان 5 بار سابقه کسب عنوان چهارمی لیگ جهانی را در کارنامه دارد. بلغارستان در سال‌های 1994، 2004، 2006، 2012 و 2013 در رده چهارم لیگ جهانی قرار گرفته است. نخستین حضور بلغارستان در لیگ جهانی به سال 1994 باز می‌گردد و از آن زمان تا کنون این تیم در 19 دوره مسابقات حضور داشته که در 10 دوره به مرحله نهایی صعود کرده است.

تیم ملی والیبال ایران در بازی پنجم خود از ساعت 18:30 به مصاف برزیل خواهد رفت.

 

 

 

 

تور و توپ

صفحه1 از2

محل تبلیغات شما