آقای رضوی! شما فقط یک مفسد اقتصادی هستی


آقای رضوی! شما فقط یک مفسد اقتصادی هستی


«می‌خواهم گریه کنم»، جمله مشترک نماینده دادستان و متهم هادی رضوی در دادگاه دوم بود، اما با یک تفاوت! نماینده دادستان می‌خواست برای برخی موضوعات پرونده گریه کند و متهم ردیف اول خواست از خوشحالی بابت برگزاری دادگاه علنی و بیان دفاعیات خود گریه کند! دیروز نماینده دادستان به رضوی نهیب زد که «ما تو را داماد نتانیاهو نمی‌دانیم و برخلاف آنچه فکر میکنی، آدم مهمی نیستی و فقط یک مفسد اقتصادی هستی!»
 


به گزارش آخرین خبر ، دادگاه دوم هادی رضوی به همراه ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، روزگذشته به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. نماینده دادستان به قرارداد‌های چکی رضوی با شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ منجمد و گوشت گوساله وارداتی اشاره کرد و گفت: بعضی وقت‌ها می‌خواهم گریه کنم، وقتی بخش‌هایی از پرونده را می‌بینم. قهرمانی در جایی دیگر خطاب به هادی رضوی گفت: سخن از دین و تقوا می‌گویید، مشمئزکننده است!

 

طبق اظهارات نماینده دادستان، رضوی با پول معلمان و به اسم سرمایه‌گذاری خودرو‌هایی از قبیل: سواری مازراتی، بنز S. ۵۰۰، ماشین سوزوکی، تویوتا لافور، موتورسیکلت ان‌وی اگوستا که قیمت آن به اندازه ۱۰ پراید از مدل ۵۰میلیون تومانی است، خریداری می‌کند. وی تأکید کرد: خبر‌هایی هست که وی با تشریفات به خیابان می‌آمده است.

نماینده دادستان با اشاره به خرید ۳ ویلای لوکس در نوشهر، ملک ۴۵۶ متری خیابان آفریقا، ملک خیابان فرشته، املاک ۲۶۰ متری در خیابان احمد قصیر، خودرو‌های مازراتی، خرید ماشین BMWX ۴ برای منشی ادامه داد: رضوی به ۵۰کشور سفر داشته است که این کشور‌ها شامل ترکیه، ایتالیا، آلمان، اتریش، امارات و اوکراین بوده است و در مواردی نیز شریف کاظمی (منشی رضوی) همراهش بوده است.

متهمی با برچسب داماد نتانیاهو!

قهرمانی به اتفاقی جالب در این پرونده اشاره کرد. فحوای کلام وی بر این امر استوار بود که هادی رضوی از طریق نامه‌نگاری با یکی از مدیران بانکی مسیر را طوری هدایت می‌کند که بانک سرمایه یک میلیارد و ۵۴۹ میلیون تومان بابت تسویه به وی می‌دهد. اینجا بود که نماینده دادستان گفت: داماد نتانیاهو هم اینجا نمی‌تواند این کار را بکند.
قهرمانی در جایی دیگر بیان داشت: ما وی (متهم رضوی) را نه داماد نتانیاهو می‌دانیم نه کسی دیگر. شما خودتان دارید پرونده را سیاسی می‌کنید تا از آن استفاده‌های خاص کنید. پرونده شما اقتصادی است شما آدم خاصی نیستید بلکه یک مفسد اقتصادی هستید و باید پاسخگو باشید.

دفاعیات سیاسی مذهبی هادی رضوی

در ادامه هادی رضوی برای دفاعیات در جایگاه متهم حاضر شد. رضوی دفاعیاتش را سیاسی آغاز کرد و گفت: اتفاقاً هم منش سیاسی بنده با کسی که به او منتسب هستم، متفاوت است و هم جریان سیاسی من متفاوت است.

وی مکرر نام امام حسین (ع) را بر زبان می‌آورد و در جایی بیان داشت: عمداً می‌گویم به لطف امام‌حسین، چون به من گفتن عوضی مذهبی نما، اتهام زدید مذهبی‌نما، من باید دفاع کنم از این وضعیت! مفسد اقتصادی نیستم، مدرک ارائه می‌کنم، مستند دارم، اگر می‌خواستم می‌رفتم!

اثبات یک ادعا علیه نماینده دادستان

بخشی از دادگاه روزگذشته به اثبات ادعای متهم ردیف اول در مورد اظهارات یکی از مدیران بانکی اختصاص داشت. طبق ادعای رضوی یکی از مدیران بانکی بعد از جلسه اول به وی می‌گوید: نماینده دادستان گفته برخی حرف‌ها را می‌زنی و می‌گویی در غیر این‌صورت برایتان ۱۵سال حبس می‌گیرم. به دنبال این ادعا و به درخواست قاضی نام این فرد بیان شد. شیبانی همان مدیری بود که رضوی از آن صحبت کرد و با قرارگرفتن در جایگاه گفت: به همین صورت گفته شده و با لحن تند نبوده است. من خطاب به آقای قهرمانی گفتم کارم را درست انجام دادم، چرا باید ۱۰- ۱۵ سال حبس بروم!

اینجا بود که رضوی با ابراز خرسندی از برگزاری دادگاه علنی گفت: می‌خواهم از خوشحالی گریه کنم که حرفم را زدم!
علی محمدی مسئول مطالبات بانک سرمایه دیگر فردی بود که در دادگاه دیروز از خود در برابر برخی اظهارات متهم دفاع کرد و گفت: امثال این فرد باید علیه من حرف بزنند چراکه ناراحت هستند زندگی‌شان را شخم زدم و رد پای کثافت‌کاری‌هایشان را با پول و ماشین شخصی در آوردم. وی خطاب به متهم گفت: آقای رضوی قرار نبود اسمی از پدر همسر شما آورده شود، شما دادگاه را به مسیری هدایت و خود را فدایی نزاع سیاسی معرفی کردید. آقای رضوی داماد نتانیاهو کی این‌گونه کرد که شما کردید؟


منبع:  جوان

خبرهای مهم

چرا برخی مسئولین از موفق بودن ترامپ سخن می گویند؟/ ماجرا چیست؟


چرا برخی مسئولین از موفق بودن ترامپ سخن می گویند؟/ ماجرا چیست؟


در نگاه خوش بینانه مسئولان اصلی دولت موسوم به تدبیر اصول کشورداری از جمله حفظ استقلال را آنطور که باید جدی نگرفته اند.
 


آخرین خبر
: ابتدا این چند جمله را بخوانید؛ «روحانی: هرچه لعنت دارید بر کسی لعنت کنید که این شرایط را برای کشور به‌وجود آورد؛ آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه این شرایط را برای کشور به‌وجود آوردند»، «جهانگیری: فشارهای سنگین ناشی از تحریم های گسترده آمریکاست که زندگی مردم را از هر جهت با مضیقه مواجه کرده است»، «نوبخت: در خصوص فشار اقتصادی باید بگوییم دولت در این خصوص قصوری نداشته و جهان با یک پدیده نادر به نام ترامپ مواجه شده است»، «علوی، وزیر اطلاعات: بیش از ۵ سال از عمر دولت کنونی می‌گذرد دلار در پایین‌ترین نرخ قرار داشت و قیمت گوشت هم ۳۰ هزار تومان بود ولی با روی کار آمدن ترامپ رئیس جمهور آمریکا و فشار اقتصادی بر نظام، مشکلات اقتصادی کشور نمود پیدا کرد».


چند جمله فوق توسط اصلی ترین نفرات دولت یعنی رئیس جمهور، معاون اول، رئیس دستگاه برنامه ریزی دولت و مسئول بزرگترین نهاد امنیتی و اطلاعاتی کشور بیان شده است. محور تمامی این جملات که به عنوان مشتی از خروار ده‌ها جمله این چنین که طی ماه های گذشته از تریبون‌های در اختیار دولتمردان و برخی نمایندگان مجلس شنیده می شود، تنها یک چیز است و آن این است که «دشمن مقصر است»!

در اولین برداشت از این جنس سخنان مسئولان ارشد دولت، ظن خیانت به ذهن خطور می کند چرا که اظهار گلایه از ضربه بدخواهان این کشور و ارسال پیام صریح به دشمن که ضربه مدنظرتان دقیقا بر هدف اصابت کرده و مشکلات به وجود آمده ناشی از ضربات شما بوده است، مفهومی جز خیانت را در ذهن باقی نمی گذارد اما در اینجا بحث خیانت و مباحث خائنانه مطرح نیست. دولتمردان یازدهم و دوازدهم چون که حاضر نیستند محصول شش سال مدیریت خود بر کشور را بپذیرند و جسارت عذرخواهی از ساحت ملت ایران را هم ندارند، ناچارا رو به اظهار گلایه از دشمن می آورند و سرخوش از جدا کردن خود به عنوان بانی از مصائب به وجود آمده، ناخواسته به دشمن پیام مستقیم برای افزایش فشارهای اقتصادی می‌دهند چرا که طبق اعتراف نفرات اصلی دولت آن فشارهای بی رحمانه کاملا اثر کرده و داد مسئولان در آمده است.

به جرات می توان گفت خود دولتمردان بیشتر از مردم بر این موضوع واقف هستند که بیشتر اوضاع نابسامان اقتصادی امروز ثمره مدیریت شش سال گذشته آنهاست. چرا که آنها بهتر می دانند برای رسیدن به برجام از چه خط قرمزهایی عبور کردند، چه منافعی از کشور را از بین بردند، چه تضمین هایی نگرفتند و با یک انفعال چندساله در تصمیم گیری، اقتصاد کشور را به برجام پرنقص گره زدند که علی رغم اجرای تعهدات داوطلبانه ایران- که در چرایی آن ابهامات جدی است- طرف غربی تعهداتش را زیر پا گذاشت و از اجرای ان سر باز زد و اندکی بعد هم طرف اصلی مذاکرات یعنی کدخدا، از این توافق بدون پرداخت هزینه خارج شد.

گریز مجدد به پارگراف اول نشان می دهد که سخنانی از این دست در سال های مذاکرات برجام هم به کرات مطرح شد. سخنان عجیبی مانند عبارت معروف «خزانه خالی» و یا «توان آمریکا برای نابودی تمام تاسیسات ایران» و یا «برجام نباشد فروش نفت ایران به صفر می رسد» هم نمونه هایی از موضوع خاص افراد برجسته دولت در آن سال هاست که در همان موقع این سخنان مانند دیگر رفتارهای عجیب دولت مورد انتقاد بسیاری از دلسوزان قرار گرفت که آقای رئیس‌جمهور با توهین‌های منحصر به فرد پاسخ منتقدان را می‌داد.

آن اظهار عجز مقابل دشمن از یک طرف و این ابراز گلایه در مقابل همان دشمن هر دو موید یک چیز است که در نگاه خوش بینانه مسئولان اصلی دولت موسوم به تدبیر اصول کشورداری از جمله حفظ استقلال را آنطور که باید جدی نگرفته اند و در پس این جدی نگرفتن، متوجه اعمال و رفتار خود هم نیستند که جدای از ضربه به منافع ملی و لکه دار کردن عزت ایران در سطح بین‌المللی، غرور مردم را نیز جریحه‌دار می‌کنند. اما در نگاه بدبینانه خوب است مسئولان امر نیم نگاهی به پروژه نفوذ هم داشته باشند تا شاید در میان این خروار ادعای ارتباط مشکلات کشور به تصمیمات کاخ سفید و کنگره، برخی از مدیران آلوده برای اجرای سناریوهای آتی علیه جمهوری اسلامی را هم بیابند.

 

منبع : جهان نيوز، حسین خان‌ بابازاده

خبرهای مهم

مذاکره مصداق تسلیم است/ تن به این ذلت نمی‌دهیم

سردار سلیمانی:

مذاکره مصداق تسلیم شدن است تن به این ذلت نمی‌دهیم

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: دشمن می‌خواهد با فشارهای اقتصادی ما را به میز مذاکره بکشاند که این مذاکره مصداق تسلیم است اما مردم ما هوشیار و هوشمندند و معتقدند مذاکره در شرایط کنونی با دشمن، تسلیم شدن محض است و قطعاً تن به این ذلت نمی‌دهیم.
 

به گزارش آخرین خبر ، سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی در دومین روز بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان، رؤسا و مدیران ناجا اظهار کرد: گرچه برادران ناجا بعضاً از نظر اسمی و شکلی به القاب و صفات خوب بسیاری مشهورند اما حقیقتاً سربازان گمنام هستند، صفت "سرباز گمنام"؛ صفت مهمی است، چرا که عمل خالصانه برای خدا و رضایت او انجام می‌شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با خطاب دادن صفت "سربازان گمنام" به فرماندهان و نیروهای ناجا، تصریح کرد: شما عزیزان در بسیاری از مواقع مانند سرباز گمنام هستید البته صفات ارزشمند دیگری در شما نیز وجود دارد و برای بنده حضور در چنین جلسه‌ای توفیق است.

نیروی انتظامی، یک نیروی اثرگذار است

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی، یک نیروی اثرگذار است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی اثرگذاری مهمی در مسائل اجتماعی و عقیدتی دارد و اینکه با چه روحیه‌ای با آحاد مردم در ارتباط و تعامل باشد بسیار حائز اهمیت است.

سلیمانی ادامه داد: روش و برخورد حکیمانه نیروی انتظامی به رضایتمندی مردم منتج می‌شود و این رضایتمندی عمومی و مردمی در مسئله مقبولیت نظام اسلامی و جمهوری اسلامی ایران بسیار اثرگذار است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به مأموریتهای متنوع نیروی انتظامی، متذکر شد: ماهیت وظیفه ذاتی و قانونی ناجا به گونه‌ای است که ممکن است هم مورد تهدید و تهمت قرار بگیرد و هم در معرض تمجید و تجلیل باشد.  

وی افزود: مدیریت کردن در چنین فضایی کار حساس و مهمی است و در واقع باید بگویم نیروی انتظامی مسئولیت سختی دارد و باید هر لحظه، هر ساعت و هر روز به نیروی انتظامی به خاطر اقدامات مهمی که می‌کند خسته نباشید و خدا قوت بگوییم.

سلیمانی با بیان اینکه نیروی انتظامی حافظ و پاسدار ارزشهای نظام و انقلاب اسلامی است بر اهمیت صیانت از امنیت کشور، تأکید کرد و گفت: دشمنان درصددند با دو اهرم فشار و تحریم اقتصادی و بر هم زدن امنیت کشور به ما ضربه و لطمه بزنند و در این راستا از همه ظرفیت‌هایشان بهره می‌گیرند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز دیگر امریکا و ایادیش جریان قدرتمند قابل اعتنا در غرب و شرق آسیا ندارد و همه اتکایش به دولتهای نامشروع است، گفت: امریکا و همدستانش به جریانهای القایی و انحرافی متوسل شده‌اند و باید بدانند که امروز ایران اسلامی کشور قدرتمندیست و از نظر نظامی و امنیتی به بلوغ بالایی رسیده است.

سلیمانی تأکید کرد: دشمن امروز به میزان تهدیدی که می‌کند هزینه‌هایش نیز افزایش می‌یابد، جمهوری اسلامی ایران حقیقت تبلوریافته و عینیت‌یافته از دین است، دشمن می‌خواهد با فشارهای اقتصادی ما را به میز مذاکره بکشاند که این مذاکره مصداق تسلیم است اما مردم ما هوشیار و هوشمندند و معتقدند که مذاکره در  شرایط کنونی با دشمن، تسلیم شدن محض است و قطعاً تن به این ذلت نمی‌دهیم.

راهکار برون رفت از چنین شرایطی توسل بر "اقتصاد مقاومتی" است
وی با اشاره به راهبرد "اقتصاد مقاومتی " عنوان کرد: دشمن با گزینه‌های اقتصادی درصدد تحمیل فشارها به ملت ما است اما امروز تمام کارشناسان اقتصادی می‌گویند بیانیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه اقتصاد مقاومتی از ابتدای انقلاب باید عملیاتی و اجرایی می‌شد، چرا که راهکار برون رفت از چنین شرایطی توسل بر "اقتصاد مقاومتی" است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تأکید کرد:  اگر با تلاش و همت و توجه محض  به منویات فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی)، دست در دست هم دهیم به ویژه در حوزه اقتصادی، قطعاً بار دیگر می‌توانیم دشمن را مأیوس و تسلیم کنیم.

سلیمانی افزود: نعمت وجود با برکت رهبری حکیم و فرزانه را داریم، از طرفی ملت شاداب ما نشان دادند که در هر شرایطی همدل هستند، دیدیم که در حوادث و بلایایی طبیعی چگونه ملت با یکدیگر همدل شدند و در کنار این اتفاق و با اقدامات جریانهای دینی و انقلابی برای کمک و امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده از سیل، علقه مردم به جریانهای دینی و انقلابی چون حوزه علمیه، ناجا، ارتش، سپاه بیشتر و عزت این نیروها افزون شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در تمام میدانها و صحنه‌های جهادی، نقش ارزنده، مخلصانه و عاشقانه‌ای دارد، عاشقانه را از این باب می‌گویم که در میدانهای جهادی حضور داوطلبانه و بی‌چشمداشت دارد.

امنیت را مدیون بی‌خوابی‌های شبانه‌روزی نیروهای پلیس هستیم
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به زحمات بی‌دریغ نیروی انتظامی، تأکید کرد: به عنوان یک شهروند باید بگویم امنیت و احساس امنیت را مدیون بی‌خوابی‌های شبانه‌روزی نیروهای پلیس هستیم.


منبع:تسنیم

خبرهای مهم

هراس رسانه‌های صهیونیستی از فرمانده جدید سپاه پاسداران


هراس رسانه‌های صهیونیستی از فرمانده جدید سپاه پاسداران


رسانه‌های صهیونیستی درباره انتصاب فرمانده کل جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشتند او ژنرالی تندخو است که وعده نابودی اسرائیل را داده است.
 

به گزارش آخرین خبر ، ژنرال سلامی بارها وعده نابودی اسرائیل را داده است. او گفت: ایران به رژیم صهیونیستی هشدار داده با آتش بازی نکند، زیرا آنها پیش از کمک‌های آمریکا نابود خواهند شد.

سلامی می‌گوید: هر جنگ جدیدی منجر به شکست اسرائیل ظرف سه روز خواهد شد به طوری که آنها گور کافی برای دفن اجسادشان پیدا نخواهند کرد.

سپاه بر برنامه‌های موشک بالستیک ایران نظارت دارد و عملیات اطلاعاتی خود را اجرا می‌کند.
روزنامه جروزالم پست نیز در این زمینه نوشت: فرمانده جدید سپاه پاسداران ایران دستور داده تا قابلیت‌های سپاه را کاملا به روزرسانی کند. ژنرال سلامی در مورد قابلیت‌های موشکی ایران گفته که موشک‌ها از لبنان و غزه می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد و اینکه ایران یک تصمیم راهبردی برای افزایش برد موشک‌ها را دارد. ارتقای سلامی به نظر نشان دهنده تمایل او برای آوردن یک توان جدید به سطوح بالایی سپاه است. سردار جعفری از سال 2007 فرماندهی سپاه را به عهده داشت و یک فرمانده جدید، چهره نویی را به سپاه می‌دهد.

سپاه کیفیت و دقت موشک‌های خود را در سال‌های اخیر افزایش داده است.


منبع:کیهان

خبرهای مهم

 

فیلم| سپاه پرقدرت ایران تحت فرمان سرلشکر سلامی/ نتانیاهو آماده شنا در مدیترانه!

سردار سرلشکر حسین سلامی با دریافت درجه سرلشکری از دست فرمانده معظم کل قوا، به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد.

 

خبرهای مهم

صفحه1 از65

محل تبلیغات شما