قدرت دفاعی ایران قابل مذاکره و توقف نیست

 

وزیر دفاع: دشمنان بدانند که قدرت دفاعی ایران روز به روز افزایش می یابد و به هیچ عنوان قابل مذاکره و توقف نیست.به گزارش آخرین خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امیر سرتیپ امیر حاتمی در مراسم بهره برداری از خط تولید انبوه پهپاد مهاجر 6 افزود: توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران با قوت تقویت می شود و در همه ابعاد نیازمندی های بومی دفاعی کشورمان ادامه خواهد یافت که یکی از آنها حوزه مهم هوایی است و در همین چارچوب پهپاد تولیدی جدید تقدیم نیروهای مسلح عزیز و توانمندمان می شود.

وی گفت: البته این محصول ابتدای امسال در حضور رئیس جمهور رونمایی و با همت همکاران در صنایع دفاعی و با کمک نیروهای مسلح به ویژه سردار پاکپور­ با سرعت خط تولید آن ایجاد شد و اکنون آماده ایم 5 فروند از این پهباد برای بهره برداری تحویل نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دهیم.
امیر حاتمی افزود: نیروهای مسلح ما با استفاده از این توانمندی می توانند عملیات شناسایی، مراقبت هوایی و رزمی تا شعاع گسترده و عملیات مداوم پروازی بالا و البته با قابلیت اطمینان فوق العاده انجام دهند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، قابلیت اطمینان فوق العاده این پهپاد را ناشی از امکانات بومی خوبی شامل موتورهای خوب و سیستم هوشمند و خودکار فرود و برخاست آن برشمرد یعنی همان نقطه ای که بیشتر پهپادها و هواپیماها از آنجا با خطر مواجه می شوند.
وی گفت: اما این محصول با این امکانات بومی ، پهپادی کاملا کارآمد و البته در تراز پهپادهای رده یک دنیا قرار گرفته است.
امیر حاتمی افزود: این پهپاد امکانات خوبی را برای نیروهای مسلح فراهم می کند که با استفاده از آن می توانند رصد و دیده بانی خوبی انجام دهند و محموله های مختلفی را با آن حمل و استفاده کنند.
وی گفت: روزی آرزوی ما این بود که بتوانیم مقداری جلوتر از خودمان را در عملیات نظامی ببینیم اما اکنون این امکان به دست فرزندان عزیز ایران فراهم شده است که می توانیم مدت زیادی پرواز، مراقبت ، شناسایی و عملیات انجام دهیم که سبب توانمندتر شدن نیروهای مسلح ما خواهد شد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی از متخصصانی که این پهپاد را تولید کرده اند این موفقیت را به نیروهای مسلح تبریک گفت.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

محل تبلیغات شما