ماجرای 48 ساعت تأخیر در اعلام سقوط هواپیمای اوکراینی چه بود؟


محمد شلتوکی خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس از ماجرای 48 ساعت تأخیر در اعلام سقوط هواپیمای اوکراینی می‌گوید.

 

 

منبع : فارس

اخبار داخلیماجرای 48 ساعت تأخیر در اعلام سقوط هواپیمای اوکراینی چه بود؟

 

محمد شلتوکی خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس از ماجرای 48 ساعت تأخیر در اعلام سقوط هواپیمای اوکراینی می‌گوید.

 

 

منبع : فارس

اخبار داخلی

مقایسه مواجهه ایرانی‌ها با دخالت‌های سفیر انگلیس/ شاه: چَشم!‌ رادیو آلمان گوش نمی‌کنم


مقایسه مواجهه ایرانی‌ها با دخالت‌های سفیر انگلیس/ شاه: چَشم!‌ رادیو آلمان گوش نمی‌کنم


ترس سفیر کنونی انگلیس از بازداشت توسط نیروی انتظامی، نشان‌دهنده استقلال کشور است. برای اینکه عظمت اقدام جمهوری اسلامی فهم شود، ناچاریم نگاهی تطبیقی به جایگاه سفارت انگلستان و میزان نفوذ سفیر، قبل و بعد از انقلاب داشته باشیم.

 

به گزارش آخرین خبر ، «راب مک ایر»، سفیر انگلیس که در تجمع اعتراضی دانشگاه امیرکبیر حضور یافته بود از سوی نیروهای انتظامی بازداشت شد. ترس سفیر انگلیس از بازداشت توسط نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی ایران، نشان‌دهنده استقلال و قدرت جمهوری اسلامی ایران است. برای اینکه عظمت اقدام جمهوری اسلامی ایران فهم شود، ناچاریم نگاهی تطبیقی به جایگاه سفارت انگلستان و میزان نفوذ سفیر انگلیس قبل و بعد از انقلاب داشته باشیم.


ردپای نفوذ انگلیس در دوران قاجار

انگلستان نفوذش را بعد از شکست ایران از روسیه در دوران قاجار گسترش داد تا جایی که ناصرالدین شاه در جمله اعتراضی می‌گوید: «می‌خواهم به شمال مملکت بروم. سفیر روس اعتراض می‌کند. می‌خواهم به جنوب بروم سفیر انگلیس اعتراض می‌کند، ای مرده‌شور این مملکت را ببرد که شاه حق ندارد به شمال و جنوب مملکتش مسافرت کند»!

جولان انگلیس در ماجرای انتخاب شاه برای ایران!


قدرت انگلستان در دروان پهلوی تا حدی رشد کرد که رضاخان در ایران توسط انگلستان به قدرت رسید و بعد از شهریور ۱۳۲۰ و اشغال ایران توسط متفقین (انگلستان، آمریکا و شوروی) مجبور به استعفاء و خروج از کشور شد.

متفقین به بهانه تمایل رضاخان به آلمان اعلام بیطرفی ایران در جنگ جهانی دوم را نپذیرفتند و ایران را اشغال کردند. سفارت انگلستان پا را از این فراتر گذاشت. قبل از اشغال ایران برای جانشینی رضاشاه و نوع حکومت ایران نیز تصمیم‌گیری کرد. گزینه‌ اول انگلستان بازگرداندن قاجار‌ها به سلطنت بود. در سال ۱۳۰۸ بعد از مرگ احمدشاه قاجار، محمدحسن میرزای ولیعهد خود را به‌عنوان پادشاه ایران خواند. او سال‌ها برای بازگشت تلاش می‌کرد. این زمان بهترین فرصت بود. در همین زمان، ملاقات‌هایی از سوی وزارت خارجه‌ انگلیس با او و فرزندش حمید میرزا صورت گرفت.

گزینه‌ دوم انگلستان، جانشینی فرزند سوم رضاشاه، غلامرضا پهلوی بود. گزینه‌ دیگر و در واقع گزینه‌ سوم تغییر شکل حکومت به جمهوری بود. رئیس‌جمهور مورد نظر انگلستان کسی جز محمد علی فروغی سیاستمدار مؤسس و وابسته به انگلستان نبود. اما او نه تنها گزینه ریاست جمهوری خویش را نپذیرفت، بلکه تلاش کرد محمدرضا را جایگزین پدرش کند. در نهایت فروغی، انگلیسی‌ها را مجاب کرد که منافع انگلستان در تداوم حکومت پهلوی و عدم تغییر شکل حکومت تأمین می‌شود و یک بار خوش‌خدمتی خود را به انگلستان اثبات کرده بود.

نفوذ رئیس اطلاعات انگلیس در ایران به اتاق شاه/ بگویید رادیو گوش ندهد!

البته از طرف دیگر خود محمدرضا هم بیکار ننشست و حسین فردوست، دوست دوران کودکی و مورد اعتمادش را نزد سفیر انگلستان فرستاد. فردوست در این باره می‌گوید: «بعدازظهر یکی از روزهای نهم یا دهم شهریور ولیعهد به من گفت: «همین امروز به سفارت انگلیس مراجعه کن. در آنجا فردی است به نام «آلن چارلز ترات» که رئیس اطلاعات انگلیس در ایران و نفر دوم سفارت است. او در جریان است و درباره وضع من با او صحبت کن. محمدرضا اصرار داشت که همین امروز این کار را انجام دهم. نمی‌دانم نام «ترات» و تماس با او را چه کسی به محمدرضا توصیه کرده بود. شاید فروغی، شاید قوام شیرازی و شاید کس دیگر.

در آن ملاقات ترات مقداری صحبت کرد و گفت که محمدرضا طرفدار شدید آلمان‌هاست و ما از درون کاخ، اطلاعات دقیق و مدارک مستند داریم که او دائماً به رادیوهایی که در ارتباط با جنگ است به زبان‌های انگلیسی، فارسی و فرانسه گوش می‌دهد و نقشه‌ای دارد که خود تو پیشرفت آلمان در جبهه‌ها را برایش سنجاق می‌کنی!

دیدار فردریک مالی وزیر دفاع انگلستان با محمدرضا شاه در سال ۵۷

من بعد از ملاقات با ترات به سعدآباد برگشتم و جریان را به محمدرضا گفتم. او شدیداً جا خورد و تعجب کرد که از کجا می‌داند که من به رادیو گوش می‌دهم و یا نقشه دارم و غیره! من گفتم: خب اگر اینها را ندانند، پس فایده‌شان چیست؟

محمدرضا گفت: حتما کار این پیشخدمت‌هاست! گفتم: حالا کار هر که است شما به این کاری نداشته باشید. برداشت شما از اصل مسأله چیست؟ محمدرضا گفت: فردا اول وقت با ترات تماس بگیر و با او قرار ملاقات بگذار و بگو که همان شب با محمدرضا صحبت کردم و گفت که نقشه را از بین می‌برم و رادیو هم دیگر گوش نمی‌کنم؛ مگر رادیوهایی که خودشان اجازه دهند آن‌ها را بشنوم».

 

منبع : فارس

اخبار داخلی

ظریف: ترامپ باید رفع تحریم‌ها علیه ایران را به تأیید کنگره برساند


ظریف: اروپاییان فریبمان دادند

رئیس‌جمهـور دیروز هم بعد از محمدجواد ظریف برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک رفت، جایی که یک بار دیگر بحث‌ها درباره ملاقات او با طرف امریکایی مطرح شده است.

 

آخرین خبر : امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه هرچند گفته شانس گفتگو بین ترامپ و روحانی از زمان وقوع حملات به آرامکو تشدید شده، ولی این را بعید ندانسته که در نیوریورک درباره ایران اتفاقی بیفتد. با این حال، همه شواهد و قرائن نشان می‌دهد که احتمال ملاقات خارج از عرف حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران نزدیک به صفر است، به خصوص که محمدجواد ظریف در نیویورک روشن ساخته که روحانی حاضر است با ترامپ مذاکره کند، اما فقط در صورتی که «ترامپ حاضر باشد آن چیز‌هایی را که ضروری است انجام دهد؛ لغو تحریم‌ها در ازای نظارت‌های دائمی بر برنامه هسته‌ای ایران.»

بر اساس این گزارش محمدجواد ظریف به رغم محدودیت‌هایی که امریکا برای او و تیم همراهش ایجاد کرده، برای دومین مرتبه طی حدود دو ماه به نیویورک رفته، با این تفاوت که او این بار در معیت حسن روحانی راهی مقر سازمان ملل شده است. به‌رغم اینکه هیچ کدام از پازل‌های عکس یادگاری بین طرف‌های ایرانی و امریکایی سر جای خود نیست تا جایی که امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه هم گفته که «شانس گفتگو بین ترامپ و روحانی» از زمان حمله به تأسیسات آرامکو کاهش یافته، ولی فرانسوی‌ها هنوز هم بدشان نمی‌آید که ترتیب یک ملاقات صوری بین طرفین را به قیمت نجات برجام بدهند: «درباره پرونده ایران، ممکن است اقدامی در نیویورک رخ دهد.» با همه اینها، تمام شرایط و قرائن از منتفی بودن ملاقات بین طرف‌های ایرانی و امریکایی حکایت می‌کند. علاوه بر اینکه دونالد ترامپ به عنوان شایق‌ترین مقام امریکایی روز یک‌شنبه گفت که تصمیمی برای ملاقات با مقام‌های ایرانی ندارد. ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه که طی دو سه ماه اخیر کشورش در نقش میانجی بین ایران و امریکا ظاهر شده نیز دیروز در جمع خبرنگاران گفت: «دیدار میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا و حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، موضوع رده اول نیست. آنچه در اولویت است، این است که بتوانیم مسیر تنش‌زدایی را دوباره با عاملانی متفاوت، پیش بگیریم.» لودریان گفته که مسیر گفتمان وجود داشت، اما چارچوب‌های مذاکره کوچک‌تر و از مرز‌ها کاسته شده است.

ظریف: دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شویم

حسن روحانی در روز‌های اخیر درباره احتمال ملاقات‌های خارج از برنامه در نیویورک چیزی نگفته، ولی طرف ایرانی همچنان در مورد مذاکره و ملاقات، گارد باز عمل می‌کند تا جایی که ظریف در گفتگو با کریستین امانپور در سی‌ان‌ان گفته است: «شاخه زیتون همواره روی میز است و ما یک بار دیگر آن را نشان دادیم.» موضع ظریف در گفتگو با سی‌ان‌ان نیز نشان می‌دهد از اینکه تمام پل‌های مذاکره میان طرفین خراب شود، نگران است: «اکنون موانع بسیار بلند هستند و فکر می‌کنم افرادی که این موضوع را به رئیس‌جمهور ترامپ ارائه و پیشنهاد کردند خواستار بسته شدن در‌های مذاکرات (دیپلماسی) هستند. در زمان ریاست جمهوری وی و حتی پس از اتمام ریاست جمهوری او.» ظریف همچنین در پاسخ به این سؤال که از او پرسیده شده گفته‌اید رئیس‌جمهور امریکا قصد بستن در‌های مذاکرات (دیپلماسی) را دارد، منظورتان چیست، می‌گوید: «تنها دلیلی که آن‌ها بار دیگر (موضوع تحریم) بانک مرکزی ایران را مطرح کردند، ناممکن ساختن مذاکره است به نحوی که کار را برای رئیس‌جمهور کنونی یا جانشین وی جهت حذف نام آن‌ها (بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و شرکت اعتماد تجارت پارس) ازفهرست تحریم‌ها بسیار دشوار می‌سازد.» با همه اینها، ظاهراً ظریف نیز به این جمع بندی رسیده که تنها راه نشستن مجدد بر سر میز مذاکره با طرف امریکایی، از مسیر بازگشت امریکایی‌ها به توافق هسته‌ای عبور می‌کند. کریستین امانپور بعد از گفتگو با ظریف در حساب توئیتری خود نوشته که «ظریف به من گفت که رئیس‌جمهور روحانی حاضر است با (دونالد) ترامپ این هفته در نیویورک دیدار کند، اگر ترامپ حاضر باشد آن چیز‌هایی را که ضروری است انجام دهد؛ لغو تحریم‌ها در ازای نظارت‌های دائمی بر برنامه هسته‌ای ایران.» وزیر خارجه ایران در گفتگو با نیویورک‌تایمز هم در پاسخ به سؤالی درباره دعوت سناتور «رند پال» برای دیدار و مذاکره، ضمن بیان اینکه فقط به شرط مباحثه‌ای عمیق و بنیادین و نه برای عکس با سران امریکایی دیدار خواهد کرد، گفته است: «برای اینکه امریکا با ایران مذاکره کند، باید یک شریک قابل‌اعتماد باشد. [ایران]دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود.»

فریبم دادند


گفت‌وگوی ظریف با نیویورک تایمز، حاوی تغییر دیدگاه جدی او به اروپاییان است. هرچند نیویورک‌تایمز تا غروب دیروز متن کامل گفت‌وگوی وزیر خارجه را منتشر نکرد، ولی از قول ظریف نوشته است: «آن‌ها (اروپاییان) معتقدند که نیازمند نوعی چراغ سبز امریکا هستند.» به نوشته نیویورک تایمز، ظریف اظهار کرده که بریتانیا، فرانسه و آلمان با دادن وعده‌هایی که اگر به معنای پیچیده‌تر کردن روابط پرافت و خیزشان با دولت ترامپ باشد، تمایل اندکی به انجام آن داشته‌اند، او را فریب داده‌اند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، ظریف در نشست خبری شامگاه یک شنبه همچنین گفته که اروپاییان بعد از متعهد شدن به حفظ توافق هسته‌ای و جبران بیشتر درآمدی که ایران درپی تحریم‌های امریکا از دست داده بود، نتوانستند حتی به یک تعهد خود عمل کنند. او تأکید کرده است: «آن‌ها یک انتخاب دشوار پیش رو دارند و آن سرپیچی کردن از امریکا است. این تنها راه است.» ظریف همچنین در گفتگو با رادیو ملی امریکا درباره اتهام‌زنی امریکا به ایران در زمینه حمله رخ داده به مجموعه پالایشگاهی آرامکو در عربستان سعودی گفت: من می‌دانم که ایران هیچ نقشی در این نداشته است. چه کسی این [حمله]را انجام داده است؟ من فقط با تکیه بر ظاهر امر، آنچه یمنی‌ها گفته‌اند را می‌پذیرم. اگر می‌خواهید به نظریه‌های رازآلود بپردازید و این سؤال را مطرح کنید که چه کسی از انجام دادن چنین کاری سود می‌برد، افراد زیادی در فهرست اعضایی که علاقه‌مند باشند، به ویژه امریکا و اسرائیل پیدا می‌کنید.

وزیر امور خارجه تأکید کرد که امریکا نخواهد توانست ایران را از طریق اعمال فشار به زانو دربیاورد.

او گفت: ما در حال مقاومت در برابر خصومتی بی‌جهت از سوی امریکا هستیم. من به شما اطمینان می‌دهم که امریکا نخواهد توانست ما را از طریق [اعمال]فشار به زانو دربیاورد. ظریف در توضیح اینکه ایران حاضر است تا چه اندازه بهای زیر بار خواسته‌های امریکا نرفتن را بپردازد، گفت: من به شما اطمینان می‌دهم که امریکا نخواهد توانست ما را از طریق اعمال [فشار]به زانو دربیاورد. امریکا می‌تواند توافقی بهتر با ایران داشته باشد اگر از روی احترامی دوجانبه و حرکتی رو به جلو مذاکره کند. چهار شنبه بعد، نشستی میان چهار کشور از پنج عضو دائمی [شورای امنیت سازمان ملل]، آلمان، من و نماینده ارشد اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد و یک صندلی خالی برای امریکا وجود دارد، اما بلیتی برای آن صندلی وجود دارد و آن پایبندی به قانون است.
 
 
منبع : جوان

اخبار داخلی

دروغ‌‌گویی، تنبلی‌ها و رخوت‌ها نتیجه محور قرار گرفتن کدخدا به جای خداست/ با میلیاردها دلار پول نفت، چه مشکلی از اقتصاد را حل کردید؟/ آمریکا ذلیل‌ترین دورانش را در منطقه سپری می‌کند/ با اقدامات انجام‌شده آیت‌الله رئیسی امیدی در دل مردم رخ داده است

قالیباف:دروغ‌‌گویی، تنبلی‌ها و رخوت‌ها نتیجه محور قرار گرفتن کدخدا به جای خداست/ با میلیاردها دلار پول نفت، چه مشکلی از اقتصاد را حل کردید؟/ آمریکا ذلیل‌ترین دورانش را در منطقه سپری می‌کند/ با اقدامات انجام‌شده آیت‌الله رئیسی امیدی در دل مردم رخ داده است


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به مسؤولان گفت: ما حرفمان این است که امروز مشکلات گرانی، معیشتی و بیکاری از طرف دشمن حل نمی‌شود و تمنای از دشمن، خطای بزرگ و نابخشودنی است و زیبنده ملت ایران نیست.به گزارش آخرین خبر ، محمدباقر قالیباف در اجتماعی بزرگ مردمی «یاد یاران» به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهر بیرجند، اظهار داشت: بعد از گذشت بیش از 30 سال از دوران دفاع مقدس آنچه تداوم انقلاب را تا به امروز تضمین کرده، فرهنگی بود که در دوران دفاع مقدس تولید شد و آن هم فرهنگ غنی برخاسته از قرآن و عترت است.


وی با بیان اینکه قبل از انقلاب و دفاع مقدس حرف از عاشورا، مجاهدت، رشادت و جانبازی اصحاب امام حسین(ع) می‌زدیم اما در شرایط زندگی می‌گفتیم مگر می‌شود؟، اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس انسان‌هایی تربیت و افراد باایمانی پیدا شدند که هر روز ایمان آن‌ها تقویت و در کنار ایمان استعدادها و خلاقیت‌ها نمایان شد.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به همدلی و وحدت موجود بین آحاد ملت ایران در دوران دفاع مقدس، مطرح کرد: امروز اگر دقت و نگاه کنیم، مشاهده می‌کنیم که سنت‌های الهی در دوران دفاع مقدس جلوی چشم ما نمایان است.

قالیباف با تأکید بر اینکه یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس برای ما ایمان به سنت‌های الهی را به همراه دارد، عنوان کرد: امام (ره) جبهه را یک دانشگاه می‌دانستند، در حالی که برخی همان زمان به غلط جنگ را خشونت‌طلبی می‌دانستند.

وی بسیج، فرهنگ جهادی و ادبیات حوزه حماسی را از تولیدات دوران دفاع مقدس ذکر کرد و افزود: در کنار حوزه فرهنگ‌، فرصت‌های زیادی در حوزه قدرت سخت پیدا کرده‌ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیشرفت در علوم و صنعت نظامی را از دستاوردهای دوران دفاع مقدس ذکر و با تأکید بر اینکه فرهنگ دوران دفاع مقدس دارای دو بال ایمان به خدا و تکیه بر مردم فداکار را داشت، تصریح کرد: بیشترین رزمندگان؛ جوانان زیر 30 سال و عمده‌ترین فرماندهان کلیدی بین 20 تا 27 سال سن داشتند.

وی با بیان اینکه همان زمان تفکر بنی‌صدری معتقد بود که چون سه برابر دشمن نیرو نداریم نمی‌توانیم در برابر او بایستیم، تصریح کرد: اعتقادی به باور و سنت الهی نداشتند و همان زمان نیز قطعنامه سازمان ملل علیه ما بود و برخی غرب‌زده‌ها مقاله می‌نوشتند چرا می‌جنگید؟ و می‌گفتند که جنگ بعد از فتح خرمشهر اضافی بود!
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه دشمن حتی بعد از پذیرفتن قطعنامه دوباره با کمک منافقین حمله کرد، اضافه کرد: تجربه ۴۰ سال گذشته نشان داد استمرار انقلاب اسلامی به برکت فرهنگ غنی جبهه‌ها صورت گرفت.

قالیباف با اعلام اینکه آمریکا ذلیل‌ترین زمانش را در منطقه سپری می‌کند، افزود: داعش را درست کردند اما در سوریه و عراق نتوانستند کاری کنند؛ همچنین پهپاد آمریکایی را با تجهیزاتی که به دست جوانان ایرانی ساخته شده، زدیم و این امر موجب تحیر روسیه و چین شد.

وی با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی و اقدام متقابل کشور ایران، مطرح کرد: زمانی که انگلیسی‌ها کشتی نفت ایران را چند هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر متوقف کردند، کشور ایران نیز در اقدام متقابل این اقدام دشمن را بی‌جواب نگذاشت و ناو نظامی کنار کشتی انگلیسی را به‌ منظور تحویل کشتی نفت انگلیسی‌ها در اختیار گرفتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه رزمندگان جهان اسلام تحت تأثیر دامنه‌های مکتب قرآنی پشت خاکریزها جنگیده و مردانه تا پای جان در میدان جنگ بوده‌اند، مطرح کرد: فرهنگ انقلاب اسلامی و مقاومت را می‌توان در مرزهای جولان در یک هزار و 500 کیلومتر دورتر از ما در مرز دشمن نامشروع رژیم صهیونیستی مشاهده کرد.

قالیباف با بیان اینکه حرف‌هایی که امروزه غرب‌زده‌ها صبح تا شب تکرار می‌کنند در دوران دفاع مقدس و ایام حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان نیز وجود داشت، افزود: مردم ما همان ملت فداکار و ایثارگر دهه ۶۰ هستند که اگر در عرصه اقتصادی نیز بر آنان و به‌ویژه بر جوانان تکیه کنیم به پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگی خواهیم رسید.

وی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه جنگ‌طلب نبوده، اما تجربه ثابت کرده که نمی‌توان به ائمه کفر و استکبار اعتماد کرده و به‌ دروغ به مردم راه پیشرفت را تسلیم در برابر دشمن نشان داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رفتار وادادگان در برابر غرب و ایجاد بن‌بست در اقتصاد کشور، بیان داشت: هیچ‌گاه نمی‌گوییم تحریم هیچ تأثیری بر اقتصاد نداشته و تنها یک کاغذ پاره است، ولی زمانی که در موضوع اقتصاد به مردم اعتماد نمی‌کنیم، به ناچار اقتصاد به دست دلالان و شرکت‌های خصولتی می‌افتد.

قالیباف با تأکید بر اینکه ایمان به خدا داشتن و در مقابل کفر ایستادن یعنی عزت، غیرت، نشاط، پیشرفت و استقلال، مطرح کرد: در تاریخ 140 ساله کشور دیده‌ایم که استکبار و کفر به‌ دنبال اهداف خود است و به آن‌ها نمی‌شود، اعتماد کرد.

وی بیان داشت: در فرصتی که در برجام بود و نفت فروخته می‌شد، بنا بر گزارش‌های مستند در روز بیش از 2.5 میلیون بشکه نفت فروخته و طی دو سال قریب به 70 تا 80 میلیارد دلار درآمد بود، حال جای سؤال است که با این رقم چه مشکلی از اقتصاد کشور را حل کردید که امروز بخواهید با 10 تا 15 میلیارد دلار مشکلات را حل کنید؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: کشور ایران یک روزی در همین دهه 80 سالی حدود 100 میلیارد دلار و گاهی 25 میلیارد دلار درآمد داشته و در مجموع بیش از سه برابر درآمد ما در سال اضافه شده، ولی رشد اقتصاد ما منفی شده است.

قالیباف خطاب به مسؤولان متذکر شد: ما حرفمان این است که امروز مشکلات گرانی، معیشتی و بیکاری از طرف دشمن حل نمی‌شود و تمنای از دشمن خطای بزرگ و نابخشودنی است و زیبنده ملت ایران نیست؛ بنابراین باید به جای تمنای از دشمن به مردم اعتماد و کار کنیم و روزبه‌روز دولت را بزرگ‌تر و پرهزینه‌تر و اقتصاد را دولتی‌تر نکنیم؛ اجازه دهید اقتصاد مردمی باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید خلاقیت، مدیریت و اخلاص جوانان کشور را باور کنیم و به آن‌ها فرصت دهیم، بیان داشت: فرصت‌سوزی‌ها، دروغ‌‌گویی، تنبلی‌ها و رخوت‌ها نتیجه محور قرار گرفتن کدخدا به جای خدا است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: به‌عنوان یک خدمت‌گذار مطلع از ظرفیت‌ها و مسائل کشور می‌گویم مطمئن باشید در یک برنامه پنج ساله با همین شرایط سخت اقتصادی، اقتصاد کشور به سمت شرایط ثابت و آرامش جهش می‌باید.
قالیباف بر لزوم چاره‌اندیشی در خصوص ناکارآمدی‌های ایجادشده در برخی زمینه‌ها در کشور، مطرح کرد: این مهم تنها بر عهده قوه مجریه نیست و در تمام قوه اشکالاتی است که باید مرتفع شود، خوشبختانه در قوه قضاییه با حضور آیت‌الله رئیسی و اقدامات انجام‌شده امیدی در دل مردم رخ داده است.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و با تأکید بر اینکه یک مجلس کاردان، با فرهنگ جهادی و دلسوز برای مردم، دغدغه‌مند برای حل مشکلات کشور در رأس امور خواهد بود، عنوان کرد: اگر خواستار چنین مجلسی هستیم در ماه‌های آتی نباید تحت تأثیر جوسازی‌های فرهنگ غرب قرار بگیریم.
 
 
منبع : جهان نیوز

اخبار داخلی

صفحه1 از24

محل تبلیغات شما