صدور نفت کرکوک به ایران رسما فردا متوقف خواهد شد

 

صدور نفت کرکوک به ایران رسما فردا متوقف خواهد شد

 

یکی از مسئولین شرکت نفت شمال امروز یکشنبه اعلام کرد که با دستور حکومت فدرال عراق از فردا دوشنبه صدور نفت خام کرکوک به ایران متوقف خواهد شد.
 

آخرین خبر : روزنامه "عربی جدید" در خبری اعلام کرد؛ اربیل  و بغداد برای گفتگو در مورد صدور نفت خام کرکوک به بندر جیهان از طریق اقلیم کردستان به زودی دیدار خواهند کرد.

به گزارش بولتن نیوز، به گفته این مسئول عالیرتبه شرکت نفت شمال توقف صدور نفت خام کرکوک به ایران از طریق تانکر در پی تحریم های آمریکا علیه ایران صورت گرفته شده است.

وی در ادامه تاکید کرد که با توقف نفت خام کرکوک به ایران، توافقی که بعد از 16 اکتبر در این مورد صورت گرفته شده بود پایان یافت.

به گفته وی به زودی اربیل و بغداد برای صدور نفت کرکوک به بندر جیهان ترکیه از طریق خاک اقلیم کردستان دیدار خواهند کرد و پیش بینی می شود که صدور نفت به این بندر روزانه به 300 هزار بشکه در روز افزایش یابد.

پیشتر صفین دزه ای سخنگوی اقلیم کوردستان طی سخنانی به سایت بارزانی گفته بود که به خاطر رد پیشنهاد حکومت اقلیم کردستان در خصوص صدور نفت کرکوک از خاک اقلیم کردستان به بندر جیهان حکومت عراق 5 میلیارد دلار خسارت متحمل شده است.

محل تبلیغات شما