رهبر حزب وطن ترکیه: اردوغان به جای سوریه در کنار اسرائیل قرار گرفته است

 

 

رهبر حزب وطن ترکیه: اردوغان به جای سوریه در کنار اسرائیل قرار گرفته است


رهبر حزب وطن ترکیه گفت: مردم ترکیه، رئیس‌جمهوری را که دست یاری به بمباران‌های آمریکا دراز می‌کند، نمی‌خواهند. مردم ترکیه از کسانی که از حملات صلیبیون ممنون شده‌اند و آن‌ها را تشویق می‌کنند، حمایت نمی‌کنند.

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از تسنیم، دوغو پرینچک رهبر حزب وطن و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی ترکیه در یک کنفرانس خبری، نسبت به حملات آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه واکنش نشان داد و گفت: دولت سوریه تسلیم حملات آمریکا نخواهد شد. مردم ترکیه، رئیس‌جمهوری را که دست یاری به بمباران‌های آمریکا دراز می‌کند، نمی‌خواهند. اردوغان و حزب حاکم عدالت  و توسعه در کنار صلیبیون و اسرائیل قرار گرفته‌اند. مردم ترکیه از کسانی که از حملات صلیبیون ممنون شده‌اند و آن‌ها را تشویق می‌کنند، حمایت نمی‌کنند.

گفتنی است وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای در خصوص حملات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و با همراهی انگلیس و فرانسه به سوریه اعلام کرد: از عملیات صورت گرفته رضایت داریم و با ممنونیت  از آن استقبال می‌کنیم. ترکیه واکنشی را که آمریکا، انگلیس و فرانسه را در برابر حملات شیمیایی 7 آوریل 2018 در دومای سوریه علیه دولت مرکزی این کشور از خود نشان دادند، یک اقدام به جا و مناسب ارزیابی می‌کند.

وزارت خارجه ترکیه گفت: این عملیات به مثابه صدای وجدان بشریت در موضوع حمله شیمیایی به دوما به حساب می‌آید و ما از آن استقبال می‌کنیم. استفاده از سلاح‌های شیمیایی و سلاح‌های کشتارجمعی علیه شهروندان غیرنظامی یک جرم علیه بشریت به حساب می‌آید. ترکیه معتقد است که چنین جرائمی نباید بدون مجازات مانده و ما برای جلوگیری از چنین حوادثی اقدامات جدی را بسیار مهم می‌دانیم. در همین راستا تمام جوامع بین‌المللی به خصوص اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص اقدامات مشترک برای بدون مجازات نماندن استفاده از سلاح‌های شیمیایی توافق کنند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

محل تبلیغات شما