سناتور روس: ترکیه با حمایت از حملات آمریکا به سوریه اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود

سناتور روس: ترکیه با حمایت از حملات آمریکا به سوریه اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود


رئیس کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه، حمایت ترکیه از حملات آمریکا به سوریه را اشتباه بزرگ خواند و گفت: حملات موشکی غربی‌ها به سوریه، انهدام مراکز واهی شیمیایی نیست بلکه از بین بردن روند حل بحران سوریه است.

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از گروه بین‌الملل تسنیم، «کنستانتین کاساچوف» رئیس کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه در خصوص حمایت ترکیه از حملات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و با همراهی انگلیس و فرانسه به سوریه در صفحه فیسبوک خود نوشت: درک می‌کنیم که ترکیه با دولت سوریه اختلاف دارد. اما این اختلافات نمی‌تواند توجیهی بر حمایت از حملات آمریکا به سوریه باشد. راه‌حل بحران سوریه، مذاکرات سه‌جانبه آستانه است که ترکیه هم در آن حضور دارد. حملات موشکی غربی‌ها به سوریه، انهدام مراکز واهی شیمیایی نیست بلکه از بین بردن روند حل بحران سوریه است.

کاساچوف با اشاره به اینکه حملات موشکی غرب علیه یک دولت قانونی و مستقل صورت می‌گیرد، نوشت: هدف حملات غربی‌های به سوریه این است که نشان دهند که هنوز هم نظام تک‌قطبی در جهان حاکم است و آن را حفظ خواهند کرد. با توجه به اینکه دولت سوریه در حال مبارزه با گروه‌های تروریستی است، این حملات غربی‌ها درواقع حمایت از تروریست‌هاست.

رئیس کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه با تأکید بر اینکه آمریکا و متحدانش از حملات 11 سپتامبر درس نگرفته است، نوشت: آمریکا و متحدانش از گروه‌های تروریستی یا به اصطلاح خودشان از مخالفان معتدل علیه بشار اسد حمایت می‌کنند. فردا همین مخالفان معتدل به کشور خودشان خواهند آمد  و شهروندانشان را قتل‌عام خواهند کرد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

محل تبلیغات شما