رهبر حزب وطن ترکیه: اردوغان به جای سوریه در کنار اسرائیل قرار گرفته است

 

 

رهبر حزب وطن ترکیه: اردوغان به جای سوریه در کنار اسرائیل قرار گرفته است


رهبر حزب وطن ترکیه گفت: مردم ترکیه، رئیس‌جمهوری را که دست یاری به بمباران‌های آمریکا دراز می‌کند، نمی‌خواهند. مردم ترکیه از کسانی که از حملات صلیبیون ممنون شده‌اند و آن‌ها را تشویق می‌کنند، حمایت نمی‌کنند.

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از تسنیم، دوغو پرینچک رهبر حزب وطن و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی ترکیه در یک کنفرانس خبری، نسبت به حملات آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه واکنش نشان داد و گفت: دولت سوریه تسلیم حملات آمریکا نخواهد شد. مردم ترکیه، رئیس‌جمهوری را که دست یاری به بمباران‌های آمریکا دراز می‌کند، نمی‌خواهند. اردوغان و حزب حاکم عدالت  و توسعه در کنار صلیبیون و اسرائیل قرار گرفته‌اند. مردم ترکیه از کسانی که از حملات صلیبیون ممنون شده‌اند و آن‌ها را تشویق می‌کنند، حمایت نمی‌کنند.

گفتنی است وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای در خصوص حملات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و با همراهی انگلیس و فرانسه به سوریه اعلام کرد: از عملیات صورت گرفته رضایت داریم و با ممنونیت  از آن استقبال می‌کنیم. ترکیه واکنشی را که آمریکا، انگلیس و فرانسه را در برابر حملات شیمیایی 7 آوریل 2018 در دومای سوریه علیه دولت مرکزی این کشور از خود نشان دادند، یک اقدام به جا و مناسب ارزیابی می‌کند.

وزارت خارجه ترکیه گفت: این عملیات به مثابه صدای وجدان بشریت در موضوع حمله شیمیایی به دوما به حساب می‌آید و ما از آن استقبال می‌کنیم. استفاده از سلاح‌های شیمیایی و سلاح‌های کشتارجمعی علیه شهروندان غیرنظامی یک جرم علیه بشریت به حساب می‌آید. ترکیه معتقد است که چنین جرائمی نباید بدون مجازات مانده و ما برای جلوگیری از چنین حوادثی اقدامات جدی را بسیار مهم می‌دانیم. در همین راستا تمام جوامع بین‌المللی به خصوص اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص اقدامات مشترک برای بدون مجازات نماندن استفاده از سلاح‌های شیمیایی توافق کنند.

 

خبرهای بین الملل

سناتور روس: ترکیه با حمایت از حملات آمریکا به سوریه اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود

سناتور روس: ترکیه با حمایت از حملات آمریکا به سوریه اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود


رئیس کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه، حمایت ترکیه از حملات آمریکا به سوریه را اشتباه بزرگ خواند و گفت: حملات موشکی غربی‌ها به سوریه، انهدام مراکز واهی شیمیایی نیست بلکه از بین بردن روند حل بحران سوریه است.

 

به گزارش آخرین خبر به نقل از گروه بین‌الملل تسنیم، «کنستانتین کاساچوف» رئیس کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه در خصوص حمایت ترکیه از حملات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و با همراهی انگلیس و فرانسه به سوریه در صفحه فیسبوک خود نوشت: درک می‌کنیم که ترکیه با دولت سوریه اختلاف دارد. اما این اختلافات نمی‌تواند توجیهی بر حمایت از حملات آمریکا به سوریه باشد. راه‌حل بحران سوریه، مذاکرات سه‌جانبه آستانه است که ترکیه هم در آن حضور دارد. حملات موشکی غربی‌ها به سوریه، انهدام مراکز واهی شیمیایی نیست بلکه از بین بردن روند حل بحران سوریه است.

کاساچوف با اشاره به اینکه حملات موشکی غرب علیه یک دولت قانونی و مستقل صورت می‌گیرد، نوشت: هدف حملات غربی‌های به سوریه این است که نشان دهند که هنوز هم نظام تک‌قطبی در جهان حاکم است و آن را حفظ خواهند کرد. با توجه به اینکه دولت سوریه در حال مبارزه با گروه‌های تروریستی است، این حملات غربی‌ها درواقع حمایت از تروریست‌هاست.

رئیس کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه با تأکید بر اینکه آمریکا و متحدانش از حملات 11 سپتامبر درس نگرفته است، نوشت: آمریکا و متحدانش از گروه‌های تروریستی یا به اصطلاح خودشان از مخالفان معتدل علیه بشار اسد حمایت می‌کنند. فردا همین مخالفان معتدل به کشور خودشان خواهند آمد  و شهروندانشان را قتل‌عام خواهند کرد.

 

خبرهای بین المللدرخواست ضد ایرانی نتانیاهو از ترزا می‌
 
«ترزا می» نخست وزیر انگلیس در گفت‌وگوی تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره تحولات سوریه گفت‌وگو کردند.
 
آخرین خبر: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با همتای انگلیسی خود ضمن حمایت از حمله اخیر سه کشور غربی علیه سوریه گفت: باید چنین راه‌حلی برای جلوگیری از دستیابی ایران به قابلیت‌های اتمی نیز به کار گرفته شود.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس در گفت‌وگوی تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره تحولات سوریه گفت‌وگو کردند.

به نوشته جرزالم پست، نتانیاهو در این گفت‌وگوی تلفنی تصریح کرد، راه حل مشابهی که آمریکا، انگلیس و فرانسه در مقابله با بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای استفاده وی از تسلیحات شیمیایی به کار بردند باید در مقابله با حکومت‌ها و سازمان‌های تروریستی و جلوگیری از دستیابی آنان به قابلیت‌های اتمی نیز نشان داده شود.

نتانیاهو که درباره ایران صحبت می‌کرد، پیش از شروع جلسه هفتگی کابینه رژیم صهیونیستی درباره گفت‌وگوی تلفنی خود با همتای انگلیسی‌اش توضیح داد. وی همچنین گفت که به ترزا می‌گفته است، پیام مهم بین‌المللی که با حمله اخیر داده شد این است که برای استفاده از تسلیحات غیرمتعارف کوچکترین تحملی وجود ندارد.

وی همچنین در گفت‌وگو با ترزا می‌مدعی شده بود، منبع اصلی بی‌ثباتی در منطقه ایران است و اسد می‌بایست بفهمد که وقتی به نظامیان ایران و نواب آن اجازه می‌دهد در سوریه حضور داشته باشند، سوریه و کل منطقه را در معرض خطر می‌گذارد.
 

منبع : فارس

خبرهای بین الملل

 

محاصره پایگاه هوایی آمریکا در عراق از سوی حشد‌الشعبی
 
یک روزنامه لبنانی خبر داد، نیروهای بسیج مردمی عراق یک پایگاه هوایی آمریکا را در حومه بغداد تحت محاصره درآوردند و به هیچ هواپیمای آمریکایی اجازه پرواز و یا فرود در این پایگاه را نمی‌دهند.آخرین خبر : روزنامه «الدیار» اعلام کرد، نیروهای بسیج مردمی (حشدالشعبی) با تانک، موشک‌های سطح به سطح و موشک‌های ضدتانک، پایگاه آمریکایی‌ها در حومه بغداد را تحت محاصره درآوردند. نام قبلی این پایگاه  که متعلق به نیروی هوایی آمریکاست، «الزهرا» بوده است.فرمانده نیروهای بسیج مردمی اعلام کرد: هر هواپیمای آمریکایی که از این پایگاه به پرواز درآید، هدف آتش قرار خواهد گرفت و در حال حاضر هیچ هواپیمایی حق فرود و یا پرواز را (از این پایگاه) ندارد.

 

خبرهای بین الملل

 

سرکوب وحشیانه منتقدان در فرانسه ، سرزمین مدعی دموکراسی!
 
پليس فرانسه با یورش وحشیانه به تظاهرات مردم شهر «نانت» در غرب اين کشور که در مخالفت با خشونت پلیس و سیاست‌های ماکرون برگزار شده بود، منتقدان را به شدت سرکوب کرد. دراین حملات 150 معترض زخمی و 51 نفر هم بازداشت شدند.

آخرین خبر : دولت فرانسه بامداد جمعه با ادعای حمایت از اصول اخلاقی در کنار فرانسه و انگلیس به سوریه حمله کرد و این در حالی است که در داخل این کشور مردم معترض به سیاست‌های دولت ماکرون به شدت سرکوب می‌شوند.
ساکنان« نتردام دلاند» در غرب فرانسه و مخالفان تخريب محيط زيست در مخالفت با ساخت فرودگاه در اين منطقه اقدام به ساخت خانه در مزارعشان کرده‌اند اما دولت ماکرون مي‌گويد مردم بايد هرچه زودتر منطقه را ترک کنند. همین مسئله باعث درگیری بین ساکنان محلی و پلیس شده است. درگيري پليس ضدشورش و مردم در اين منطقه تاکنون حداقل 150 مجروح برجاي گذاشته است.

 
روز شنبه اما هزاران نفر از مردم این منطقه در اعتراض به «خشونت‌های بی‌حد و حصر پلیس» تظاهرات کردند که در این اعتراضات نیز پليس با گاز ‌اشک‌آور و هلي‌کوپتر و ماشين‌هاي آب‌پاش و ضدشورش به تظاهرکنندگان حمله کرد و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد.
اين تظاهرات، يک روز پس از حضور ادوار فيليپ نخست‌وزير و ژرار کلمب وزير کشور فرانسه در منطقه نتردام دلاند برگزار شد که در نهايت با خشونت پليس مردم معترض متفرق و 51 نفر هم بازداشت شدند.
 بر اساس گزارش‌ها نیرو‌های ضدشورش به تظاهرکنندگان حمله می‌کردند و آنها نيز به پرتاب سنگ، ترقه، بطری و هر چه در اطراف‌شان می‌یافتند، به دفاع از خود می‌پرداختند.
برخی از تظاهر‌کنندگان نیز نرده‌های فلزی را از جا کنده و به سوی نیرو‌های امنیتی پرتاب می‌کردند. یک معترض در اثر استنشاق گاز ‌اشک‌آور مسموم شده و رسانه‌های فرانسوی حال وی را «نامساعد» اعلام کرده‌اند. گفتنی است فرانسه همواره مدعی بوده که «مهد دموکراسی» است!

 

منبع : کیهان

 

خبرهای بین الملل

صفحه1 از486

محل تبلیغات شما