خبرگزاری فارس: هادی العامری: نیروهای امنیتی عراق برای آغاز نبرد «الرمادی» آماده‌اند

هادی العامری: نیروهای امنیتی عراق برای آغاز نبرد «الرمادی» آماده‌اند

دبیرکل سازمان بدر عراق از آمادگی نیروهای امنیتی برای آغاز نبرد الرمادی به منظور مقابله با داعش خبر داد.

 

به گزارش آخرین خبر و به نقل از خبرگزاری فارس، «هادی العامری» دبیر کل سازمان بدر و یکی از فرماندهان نیروهای بسیج مردمی عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی آخرین آمادگی‌های خود برای نبرد الرمادی را پشت سر گذاشته‌اند.

پایگاه خبری «موسوعه العراق»، به نقل از العامری گزارش داد که نیروهای امنیتی به بالاترین میزان آمادگی برای انجام عملیات نظامی خود علیه تروریست‌های داعش در الرمادی هستند.

وی جزئیات بیشتری درباره سیر این عملیات یا زمان اجرای دقیق آن ارائه نداده است.

تحولات عراق

 

 

 

خبرگزاری فارس: مسئولان عراقی از مرگ طارق عزیز، معاون صدام خبر دادند

مسئولان عراقی از مرگ طارق عزیز، معاون صدام خبر دادند

معاون استاندای ذی قار عراق از مرگ « طارق عزیز» وزیر خارجه و معاون صدام به علت سکته قلبی خبر داد.

 

به گزارش آخرین خبر و به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، «عادل دخیل» معاون استانداری «ذی قار» از مرگ «طارق عزیز» 79 ساله، وزیر خارجه و معاون صدام، دیکتاتور معدوم عراق بر اثر سکته قلبی در زندان خبر داد.

بنا به گفته معاون استانداری « ذی قار» وی پس از حمله قلبی در زندان به بیمارستان منتقل شد و بعد از ظهر امروز (جمعه) فوت کرد.

طارق عزیز از سال‌های 1983- 1991 وزیر خارجه و از سال 1979- 2003 معاون صدام بود.

دادگاه عالی عراق در 4 آبان 1389، وی را به اتهام مشارکت در قتل‌عام شیعیان عراق در سال 1999 (1378) به مرگ محکوم کرده بود.

طارق عزیز با نام اصلی «میخائیل یوحنا»، تنها فرد مسیحی در کابینه صدام بود و در سال‌های جنگ تحمیلی و حمله صدام به کویت سمت وزیر خارجه عراق را بر عهده داشت.

 

 

 

تحولات عراق

داعش آب سد الرمادی را بست
 
هلاکت ۳۰۰ تروریست داعشی در استان الانبار عراق، هشدار نماینده پارلمان عراق در مورد انفجار چاه‌های نفت به دست داعش، آغاز عملیات آزادی نینوا، و آزادی سد بیجی، از جمله جدیدترین تحولات عراق است.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از تسنیم، جنبش "النجباء" در عراق اعلام کرد که ۳۰۰ نفر از عناصر گروه تروریستی داعش در حملات هوایی ارتش عراق در غرب استان الانبار کشته و ۴۰ خودروی زرهی آنها منهدم شد.

این جنبش در بیانیه خود آورده است: صدها نفر از داعشی‌ها در گسترده ترین حمله هوایی ارتش عراق به بزرگترین ستون نظامی داعش در حدفاصل مناطق الرمانه و باقوز در بخش القائم در ۳۵۰ کیلومتری غرب شهر رمادی کشته شدند.

وی افزود: این ستون نظامی از سوریه برای حمایت از نبرد عناصر داعش در استان الانبار اعزام شده بود.

در این بیانیه آمده است: بر اساس اطلاعات اولیه، ارزیابی می‌شود که بیش از ۳۰۰ تروریست کشته و بیش از ۴۰ خودرو و زره پوش منهدم شده است. همچنین پادگان‌های آموزشی داعش در مناطق عانه و راوه در غرب استان الانبار نیز منهدم شد.

جنبش النجباء افزود: این بزرگترین عملیات در نوع خود در تاریخ نیروهای هوایی عراق است که غیرمنتظره بود و باعث شوکه شدن داعش شد، زیرا نیروهای عراقی به اطلاعات امنیتی ویژه خود بدون در نظر گرفتن اطلاعات گمراه کننده مستشاران ائتلاف بین المللی استناد می‌کنند.
نماینده پارلمان عراق در مورد انفجار چاه‌های نفت به دست داعش هشدار داد

«عدنان الاسدی» عضو ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق، کنفرانس ائتلاف بین المللی علیه داعش در پاریس را به حمایت نظامی واقعی از عراق فراخوانده و هشدار داد در صورت کوتاهی در برخورد با داعش چه بسا این گروه به منظور ضربه زدن به کشورهای اروپایی و نیز تمام کشورهای جهان در صدد منفجر کردن چاه‌های نفت برآید.

وی افزود: از تمام اعضای کنفرانس ائتلاف بین المللی در پاریس می‌خواهیم در خصوص حمایت نظامی از عراق کار جدی انجام دهند و حملات هوایی علیه داعش را شدت بخشند.

وی تاکید کرد: کوتاهی در قبال گروه جنایتکار داعش نتایج معکوس خواهد داشت و این نتایج به ویژه شامل کشورهای اروپایی و سراسر منطقه خاورمیانه خواهد شد.

الاسدی هشدار داد: چه بسا داعشی‌ها در صدد منفجر کردن چاه‌های نفت بر آیند.

اظهارات وی در حالی است که حیدر العبادی روز گذشته به منظور شرکت در کنفرانس ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش راهی پاریس شد.

وی در این کنفرانس جامعه جهانی را به اقدام عملی برای حمایت از عراق در مبارزه با داعش فراخوانده و یادآور شد که کشورهای زیادی قول دادند از عراق حمایت کنند اما عراق کمک های اندکی از آنان دریافت کرده است.

العبادی: عملیات آزادی نینوا آغاز شده است

"حیدر العبادی" روز سه شنبه در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با "لوران فابیوس" وزیر امور خارجه فرانسه و "تونی بلینکن" معاون وزیر خارجه آمریکا در حاشیه "کنفرانس ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش" در "پاریس" با بیان این مطلب خاطرنشان کرد، در زمینه مبارزه با داعش البته کوتاهی‌هایی در رمادی و عقب نشینی نیروها از این شهر صورت گرفت که درباره این موضوع تحقیق خواهد شد.

نخست‌وزیر عراق افزود: نیروهای ما برای نبرد با تروریست‌ها از پا نخواهند نشست و طرح نظامی نیز برای باز پس‌گیری کامل استان "الانبار" از تروریست‌های داعش طراحی شده است.

وی ادامه داد، نیروهای عراقی به سوی نینوا گسیل شده اند و عملیات آزاد سازی این استان پس از تعیین فرمانده عملیات آزاد سازی نینوا به طور عملی آغاز شده است.

نخست وزیر عراق تصریح کرد، داعش در عراق شکل نگرفته بلکه در سوریه تاسیس شد و رشد یافت و از خارج عراق به این گروه کمک می‌شود لذا با توجه به خطر جهانی داعش، ائتلاف بین المللی باید علیه آن موضعی واحد اتخاذ کند.

پایگاه السومریه نیوز به نقل از العبادی افزود: کشورهای عضو ائتلاف بین المللی وعده دادند که از ورود تروریست‌ها به عراق و قاچاق نفت و آثار باستانی جلوگیری کنند چون هر قطره نفت یا قطعه‌ای از آثار باستانی که از طرف داعش قاچاق شود و درآمدی برای تروریست‌ها حاصل شود، به مثابه مشارکت در ریختن خون مردم عراق است.

تحولات عراق

تصویر حرمسرای خلیفه داعش در شبکه های اجتماعی

حرمسرای خلیفه داعش+عکس

به تازگی در شبکه های اجتماعی تصویری منتشر شده که گفته می شود مربوط به جمعی از زنان حرمسرای خلیفه خودخوانده داعش ابوبکر البغدادی است.
به گزارشآخرین خبر و به نقل از سیتنا تاکنون اخبار زیادی در رسانه های جهان درباره بدعت قبیح جهاد نکاح در میان اعضای گروه تروریستی داعش منتشر شده است اما ظاهرا ورای همه این اخبار، بازگشت به رسم مذموم حرمسراهای پادشاهی و خلافتی به تدریج به یکی از مشخصه های تروریسم داعشی بدل می شود.

شاید بعد از جهاد نکاح اعضای داعش با زنان پیوسته به این گروه، مساله ای که داعش را به راه انداختن حرمسرا تشویق کرد، جایزه ای بود که اعضای آن از ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده خود دریافت کردند. به گزارش ناظر حقوق بشر در سوریه روز 30 آگوست (8 شهریور 1393) البغدادی 300 زن و دختر اسیر ایزدی را به جنگجویان خود در سوریه تحت نام غنیمت جنگی هدیه کرد.
 
به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، داعش همچنین در بسیاری از مناطق تحت کنترل خود از زنان و دختران ایزدی به عنوان سپر انسانی استفاده کرد.
 
اما صرف نظر از گرفتن زنان ایزدی به کنیزی عوامل دیگری از جمله پیوستن زنان و دختران از سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی به این گروه تروریستی در چارچوب جهاد نکاح و همچنین آنچه این زنان آن را «ایثار» می نامیدند در تقویت جریان بهره برداری هر چه بیشتر جنسی از زنان موثر بود.
 
روزنامه اسپانیایی"لاوانگواردیا" با اشاره به گرایش دختران اروپایی به داعش نوشت:هم اکنون مراکز امنیتی در اروپا نگران موج بازگشت دختران و زنان باردار اروپایی تبار از پدران داعشی می باشند، که در چارچوب قوانین اروپایی فرزندانشان هم باید از تابعیت این کشورها برخوردار شوند.
 
این روزنامه اسپانیایی به نقل از دفتر فدرال حمایت از قانون اساسی آلمان نوشت : هم اکنون این پدیده به شکل قابل توجهی در حال گسترش است به نحوی که شاهد سفر شماری از دختران کم سن وسال به بهانه گذراندن تعطیلات در کشورهای خاصی هستیم اما بعد از آن با مدارک جعلی وارد کشور سوریه شده و در آنجا بعد از انجام اعمال منافی عفت تحت عنوان جهاد نکاح پرداخته وباردار به کشور خود باز می گردند.
 
در همین حال روزنامه التیمیو کلمبیا نوشت: شمار دقیق زنان یا «نامزدهای» خارجی در بین جنگجویان داعش مشخص نیست اما برآورد می شود که 10 درصد کل جهادی های غربی را در دو کشور سوریه و عراق تشکیل دهند.

 زنان داعشی که به خود نام «ایثار کننده» را داده اند.
 
 
بر اساس این گزارش، 63 زن فرانسوی به داعش پیوسته اند که این میزان 25 درصد کل زنان موسوم به جهادی را تشکیل می دهد به عبارت دیگر تعداد کل زنان مذکور از کشورهای اروپایی باید چیزی در حدود 250 نفر باشد.
 
گزارش التیمیو تصریح می کند که این زنان عمدتا از طریق شبکه های اجتماعی به عضویت داعش درآمده اند.
 
فراخوان البغدادی برای پیوستن زنان به داعش حاکی از دستورکار این گروه تروریستی برای زاد و ولد و افزایش جمعیت(تغییر ترکیب جمعیتی) در عراق و سوریه است، هر چند بسیاری از گزارش ها حاکی از پشیمانی تعداد زیادی از زنان پیوسته به داعش و افسردگی های شدید آنان در اثر اسارت در دست این گروه تروریستی است.
 
مصاحب شیراز یکی از کارشناسان کالج سلطنتی لندن گفته است که «جهادگران سنی، زنان را برای جنگ نمی خواهند بلکه برای آشپزی، نظافت و ارائه خدمات پشتیبانی! به آنها نیاز دارند و زنان مذکور ناچار به ازدواج با داعشی ها می شوند.
 
ادل بونت نویسنده التیمیو نیز می نویسد: خلافت داعش مانند القاعده هیچ نقش مشخصی در «جهاد» برای زنان قائل نیست، آینده زنان غربی حاضر در صفوف داعش مبهم و نامعلوم است و احتمالا به بخشی از یک حرمسرا به عنوان بردگانی جنسی مبدل شوند.

تحولات عراق

بیشتر داعشی های دستگیر شده قطری هستند 
تروریست سعودی در چنگ نیروهای داوطلب مردمی+عکس

منابع عراقی از دستگیری یکی از تروریست های سعودی الاصل گروه تکفیری داعش خبر دادند.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، نیروهای داوطلب مردمی موفق به دستگیری یک تروریست سعودی الاصل در جریان عملیات آزادسازی استان الانبار شدند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری سمابغداد، نوار ویدئویی از این تروریست سعودی پس از دستگیری در اینترنت پخش شده است.


انتقاد یک نماینده پارلمان عراق از موضع قطر

خبر دیگر این که، مثال الالوسی عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق از گردان های مردمی حزب الله عراق خواست تروریست هایی را که چند روز پیش دستگیر کرده بودند، اعدام کنند.

بر اساس گزارش اخبارالعراق ، وی گفت از گردان های حزب الله عراق درخواست می کنم، تروریسم را در هر نقطه ای سرکوب کنند و از آنها تقاضا می کنم که تروریست هایی را که چند روز پیش دستگیر کرده بودند، اعدام کنند، زیرا در جنگ علیه گروه های تروریستی، هیچ اسیر نظامی وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به اخباری مبنی بر سفر وزیر خارجه قطر به عراق تاکید کرد وزیر خارجه قطر باید موضع کشورش  را در قبال گروه تروریستی داعش برای رفع ابهام در خصوص موضع مشکوک دوحه در عراق توضیح دهد.

اخباری به رسانه ها درز کرده است مبنی بر این که وزیر خارجه قطر در پی موفقیت گردان های حزب الله عراق در دستگیری صدها تروریست داعشی که بیشتر آنها قطری هستند، به عراق سفر کرده است.

تحولات عراق

صفحه1 از4

محل تبلیغات شما