داعش زندان الاحداث را تصرف کرد

عناصر گروه تروریستی داعش زندان الاحداث را در جنوب شهر حسکه در شمال سوریه تصرف کردند.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران ، شبکه تلویزیونی المیادین نوشت : عناصر گروه تروریستی داعش زندان الاحداث را در جنوب شهر حسکه در شمال سوریه تصرف کردند. گفته می شود حمله داعش به زندان الاحداث در استان حسکه سوریه با شش عملیات انتحاری آغاز شد. 
داعش پس از درگیری شدید با نیروهای ارتش سوریه و کمیته های دفاع کردها در شهر حسکه توانست کنترل این زندان را به دست بگیرد. گفته می شود این گروه تروریستی قصد دارد زندان الاحداث را به پایگاهی برای حملات به شهر حسکه تبدیل کند.

تحولات سوریه

خبرگزاری فارس: ارتش سوریه در عملیاتی ویژه موفق به کشتن مفتی «جیش الاسلام» شد

ارتش سوریه در عملیاتی ویژه موفق به کشتن مفتی «جیش الاسلام» شد

ارتش سوریه در عملیاتی ویژه موفق به کشتن مفتی گروه تروریستی «جیش الاسلام» شد که به مزدوری برای عربستان سعودی معروف است.

 

به گزارش آخرین خبر و به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در عملیاتی ویژه موفق شدند، «سمیر الکعکی» ملقب به «ابو عبد الرحمن» مفتی گروه تروریستی «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش» که به سرسپردگی و مزدوریش برای عربستان سعودی معروف است، را به قتل برساند.

ناظران بر این باورند که این عملیات ارتش سوریه پاسخ به اقدام تروریستی گروه جیش الاسلام در ترور 2 نفر از فرماندهان «جیش الوفاء» بود که در کنار ارتش سوریه درحال مبارزه با گروه‌های تروریستی مسلح است.

جیش الوفاء یا ارتش وفا را افرادی تشکیل می‌دهند که پیشتر در شهر «دوما»، واقع در ریف دمشق در صفوف گروه‌های مسلح از جمله جیش الاسلام فعالیت داشتند، اما از آنها روی گردان شده و با تشکیل گروهی به این نام در کنار ارتش سوریه در ریف دمشق با تروریست‌ها درحال مبارزه هستند.

حضور و فعالیت جیش الوفاء در ریف دمشق در کنار ارتش سوریه از اهمیت بسیاری برخوردار است، چون نیروهای آن اطلاعات کامل و دقیقی از گرو‌ه‌های مسلح فعال در این منطقه و تحرکات آنها دارند.

تحولات سوریه


«داعش» بیش از 900 نفر را در «تدمر» اعدام کرد

فعالان سوری از کشته شدن بیش از 900 نفر از اهالی «تدمر» از زمان تصرف این شهر بدست «داعش» خبر می‌دهند.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از فارس ، از زمان تصرف شهر «تدمر»، در استان «حمص» واقع در مرکز سوریه بدست «داعش»، این گروه تکفیری اقدام به انتشار فیلم‌های متعددی از کشتار اهالی این شهر کرده است.
فعالان سوری در این خصوص تاکید می‌کنند که از زمان تصرف تدمر بدست داعش که اواسط هفته گذشته رخ داد، تاکنون بیش از 900 نفر از اهالی این شهر کشته شدند.
 
این فعالان با بیان اینکه برخی از این افراد در جریان درگیری‌ها و نبردها جان خود را از دست داده‌اند، افزودند: از زمان تصرف این شهر داعش اقدام به دستگیری و اعدام صدها نفر از اهالی تدمر کرده است.
 
منابع مذکور با بیان اینکه داعش شیوه‌های متعددی را از ذبح و شلیک مستقیم به سر گرفته تا اعدام فردی و جمعی برای مجازات این افراد مورد استفاده قرار داده است، تصریح کردند: در میان بسیاری از این قربانیان کارمندان دولتی و شهروندانی مشاهده می‌شوند که به هواداری نظام متهم شده‌ بودند.
 
این فعالان خاطر نشان می‌کنند که از زمان تصرف تدمر تاکنون، این شهر هر روز شاهد عملیات قتل و اعدام شهروندان در خیابان‌ها و میدان‌های مختلف تدمر است و عناصر داعش تمام کوی و برزن‌ها را برای یافتن باقی مانده سربازان ارتش سوریه و هواداران نظام جست‌وجو می‌کنند.

 

تحولات سوریه


 تدمر سقوط کرد ، داعش بیش از 50 درصد سوریه را تصرف کرده است

شهر باستانی تدمر (پالمیرا) در سوریه به طور کامل به تصرف تروریست های داعش درآمد.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛  خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد داعش کنترل کامل شهر باستانی تدمر (پالمیرا) را در سوریه در دست گرفته است.

گفته می شود با سقوط تدمر، هم اکنون تروریست های داعش بیش از 50 درصد سوریه را به تصرف خود در آورده اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد نیروهای دولتی سوریه از همه مواضع خود در داخل و حومه تدمر به ویژه پایگاه‌های اطلاعات نظامی در سراسر بادیه (صحرای سوریه)، فرودگاه نظامی و زندان عقب نشینی کردند.

تحولات سوریهتصرف شهر ادلب در سوریه توسط القاعده


 شبکه القاعده و متحدانش از تصرف شهر ادلب در شمال شرق سوریه خبر دادند.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از یورونیوز، تصاویر ارسالی از این شهر عده ای در حال تخریب مجسمه "حافظ اسد"، رئیس جمهور سوریه نشان می دهد.

بنابر گزارشها، تصرف این شهر پس از پنج روز جنگی که به قیمت جان 130 نفر از هر دو طرف تمام شد، میسر گردید.

ادلب دومین مرکز استان سوریه است که طی چهار سال گذشته از کنترل حکومت این کشور خارج می شود.

پیشتر رقه در شمال سوریه تحت کنترل جهادگرایان داعش در آمده بود.
گروه ائتلافی جبهه النصره، جند الاقصا، جیش السنه، احرار الشام و دیگر گروههای تروریستی در این عملیات مشارکت داشتند.

تحلیلگران معتقدند که گسترش قلمرو گروه جبهه النصره باعث تشدید رقابت با داعش خواهد شد.

تحولات سوریه

محل تبلیغات شما