خبرگزاری فارس: شاخص کل بورس اوراق بهادار با ۳۷۰ واحد افزایش به ۶۴ هزار و ۹۸۰ واحد رسید

شاخص کل بورس اوراق بهادار با ۳۷۰ واحد افزایش به ۶۴ هزار و ۹۸۰ واحد رسید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز نیز با ۳۷۰ واحد افزایش به رقم ۶۴ هزار و ۹۸۰ واحد رسید.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس اطلاعات مندرج در پایگاه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، با رسیدن به روزهای پایانی سال و عرضه گسترده سهام شاخص کل بورس امروز نیز با 370 واحد افزایش به رقم 64 هزار و 980 واحد رسید و ارزش روز بازار به 290 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تعداد 770 میلیون و 630 هزار برگه بهادار در قالب 60 هزار و 848 نوبت معامله و به ارزش 268 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با 160 واحد افزایش به 28 هزار و 222 واحد رسید. شاخص کل (هم وزن) با 67 واحد افزایش به 9 هزار و 878 واحد رسید. شاخص قیمت (هم وزن) با 62 واحد افزایش به 9 هزار و 63 واحد رسید. شاخص آزاد شناور با 775 واحد افزایش به 74 هزار و 395 واحد رسید.

شاخص بازار اول در بورس با 273 واحد افزایش به 47 هزار و 949 واحد و شاخص بازار دوم بورس با 727 واحد افزایش به 127 هزار و 275 واحد رسید.

امروز نمادهای وب ملت، وپاسار مربوط به بانک پاسارگاد، نماد شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی، نماد بانک صادرات ایران و نماد بانک تجارت در تقویت شاخص اثرگذار بوده و نمادهای پارسان مربوط به گسترش نفت و گاز پارسیان و نماد فولاد خوزستان در کاهش شاخص اثرگذار بوده‌اند.

امروز نمادهای شرکت‌های بانک صادرات ایران، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، ایران خودرو،‌ بانک ملت، صنایع آذر آب، زامیاد از نمادهای پر بیننده بورسی بوده‌اند.

به گزارش فارس،‌امروز در فرابورس ایران شاخص کل با 2 واحد کاهش به رقم 720 واحد و ارزش بازار اول و دوم فرابورس به 57 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورسی تعداد 145 میلیون و 662 هزار برگه بهادار در قالب 39 هزار و 504 نوبت معامله و به ارزش 156 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پربیننده فرابورسی مربوط به شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، مواد اولیه دارویی البرز بالک، شهرسازی و خانه‌سازی باغ میشه، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، بانک دی، سرمایه‌گذاری مسکن تهران و بانک حکمت ایرانیان بوده است.

امروز نمادهای فرابورسی مارون، جم، ذوب در کاهش شاخص فرابورس اثر داشته و نمادهای وگردش، دی، شپاس، وزمین، در تقویت شاخص کل فرابورس اثر گذار بوده‌اند.

محل تبلیغات شما