جنایت اوباش مخوف شرق پایتخت در نیمه‌های شب/ خرید شارژ به زندگی پسر جوان پایان داد + عکس

جنایت اوباش مخوف شرق پایتخت در نیمه‌های شب   
خرید شارژ به زندگی پسر جوان پایان داد + عکس


یکی از اراذل و اوباش سطح یک شرق پایتخت که در یک درگیری شبانه جوانی را به قتل رسانده بود، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش آخرین خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ساعت 01:30 بامداد مورخه 93/12/20 وقوع یک فقره قتل ناشی از اصابت جسم تیز به ناحیه گردن و مرگ جوانی بنام میثم ( متولد 1363 ) از طریق بیمارستان به کلانتری 136 فرجام اعلام شد. 
 
پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ: 
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 
 
جنایت اوباش مخوف شرق پایتخت در نیمه‌های شب/ خرید شارژ به زندگی پسر جوان پایان داد + عکس
 
اظهارات شاهد جنایت: 
 
دوست مقتول که شاهد صحنه قتل وی بود، پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: "پس از خوردن شام ، بهمراه مقتول از منطقه فشم در حال بازگشت به منزل بودیم که در منطقه تهرانپارس – خیابان 196 غربی – نرسیده به خیابان سراج ، برای خرید شارژ تلفن همراه و همچنین نوشیدن چای توقف کردیم؛ میثم با جوانی تنومند که بر روی صورتش آثار متعدد جراحت ناشی از چاقو وجود داشت چشم به چشم شد و همین موضوع انگیزه آغاز درگیری آنها با یکدیگر شد. ناگهان آن جوان تنومند ضربه‌ای را با جسم برنده به سمت میثم پرتاب کرد که ضربه به گلوی میثم خورد و میثم بر روی زمین افتاد ". 
 
دوست مقتول در ادامه اظهارات خود با بیان این مطلب که ضارب قصد داشته تا او را نیز مجروح کند، در ادامه ی اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "زمانیکه میثم بر روی زمین افتاد، من از ماشین پیاده شده تا به او کمک کنم که در همین زمان، جوان ضارب به سمت من حمله ور شد و قصد داشت تا مرا نیز مجروح کند که من با خواهش از او خواستم اجازه دهد تا من میثم را به بیمارستان برسانم و فرد ضارب نیز به سرعت از محل متواری شد ". 
 
جنایت اوباش مخوف شرق پایتخت در نیمه‌های شب/ خرید شارژ به زندگی پسر جوان پایان داد + عکس
 
تحقیقات پلیسی و شناسایی قاتل: 
 
با توجه به اظهارات شاهد صحنه جنایت (دوست مقتول)، بلافاصله اقدامات جهت شناسایی و دستگیری متهم آغاز و سرانجام با انجام اقدامات پلیسی، شناسایی دیگر شهود صحنه جنایت، انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، یکی از مجرمین سابقه دار و اراذل و اوباش سطح یک بنام مصطفی . ب ( متولد 1366) مورد شناسایی قرار گرفت و دوست مقتول نیز با مشاهده تصویر وی، بلافاصله مصطفی را مورد شناسایی قرار داد. 
 
بررسی سوابق "مصطفی . ب" نشان داد که وی از اراذل و اوباش سطح یک منطقه شرق تهران بوده و دارای سوابق متعدد دستگیری در پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی و همچنین پلیس آگاهی است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مشارکت در آدم ربایی، ایجاد ضرب و جرح عمدی و درگیری با مأمورین دستگیر و روانه زندان شده است. 
 
جنایت اوباش مخوف شرق پایتخت در نیمه‌های شب/ خرید شارژ به زندگی پسر جوان پایان داد + عکس
 
با شناسایی مخفیگاه مصطفی در منطقه سراج – خیابان شهید والائیان، وی در مورخه 94/1/20 دستگیر و پس از مواجه حضوری با شاهد اصلی صحنه جنایت (دوست مقتول ) به صورت کامل مورد شناسایی قرار گرفت . 
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاج زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: "در حال حاضر تحقیقات در این پرونده در مراحل اولیه و مقدماتی است و متهم نیز با قرار بازداشت موقت، جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است".
دسته: حوادث